7 tipov na lacné cestovanie

Chcete si užiť nádhernú slnečnú dovolenku a pritom aj ušetriť? Nie vždy sa to dá. Záleží to od konkrétnej destinácie a vašich požiadaviek na komfort počas prepravy a v ubytovacích službách. Ak chcete cestovať lacno, musíte si čo-to odoprieť a nečakať na lukratívne ubytovanie v päťhviezdičkovom hoteli. V podstate aj samotný pojem lacné cestovanie je relatívny. Niekto čaká na letenku za pár desiatok eur a ďalší si aj v exotike dokáže nájsť možností na zlacnené lety, miestnu dopravu a ubytovanie.

Inšpirujte sa nasledujúcimi tipmi na lacné cestovanie a majte príjemnú letnú dovolenku vo svojej vysnívanej destinácii. Ako na to?

  • Prvým naším odporúčaním je byť online a flexibilní. To znamená, že treba využívať všetky dostupné webové stránky, kde sa dá rezervovať lacný let či presun inou dopravou. Ak chcete letieť, turisti často využívajú služby online porovnávačov. Ľahko sa tak preklikajú k letu za 10 či 20 eur. Je to možné, ak sa budete držať pri zemi. Lietadlom sa to síce ťažko dá uplatniť, no myslíme to obrazne. Vyberajte si predovšetkým lacnejšie destinácie a častejšie využívajte flexibilitu, teda stavte na akýkoľvek termín a možnosť ubytovania.
  • Predchádzajúce odporúčanie vyhovuje predovšetkým mladým a bez záväzkov. Nič neplánujú, jednoducho si nájdu v istý termín lacnejší let, okamžite sa balia a odchádzajú.
  • Najviac dokážete ušetriť, ak sa do danej destinácie prepravíte stopom. To však chce istú dávku odvahy a skúseností.
  • Na cestovaní ušetríte, ak sa vyberiete do destinácie, kde nie je nutné víza. Je to drahšia záležitosť a samotné vybavenie je časovo náročné.
  • Ak chcete ušetriť, väčšinou sa odporúča platiť kartou a mať so sebou všetky doklady pre uplatnenie zlacneného cestovania. Ide napríklad aj o študentský preukaz. Pri platbe kartou vo väčšej sume za let či ubytovanie, vám niektoré spoločnosti uplatnia zľavu.

Lacné cestovanie a ubytovanie priamo v destinácii. Aké máte možnosti?

  • V danej destinácii si vyberte lacnejší hostel, aj keď nie každému táto forma ubytovania vyhovuje. Niekto sa dokáže uskromniť aj so službami couchsurfingu. Ide o ubytovanie zadarmo u miestnych obyvateľov.
  • Trendy v lacnom cestovaní a ubytovaní pozostáva aj z prepravy prostredníctvom nočných spojov. Destináciu budete spoznávať v noci, a tak ušetríte za nocľah.

 Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.