Brunejské dobrodružstvo

Bývalý britský protektorát – Brunejsko-darussalamský štát – sa rozprestiera na severovýchodnom pobreží ostrova Borneo. Má rozlohu len 5 770 km2, no aj napriek tomu je ako stvorený na letnú dovolenku, na ktorú nezabudnete.

Miesto šťastia

Po návšteve Bruneja vám bude jasné, prečo sa v rebríčku najšťastnejších krajín umiestnil na deviatom mieste. Všade je ticho a pokoj, akoby sa zastavil čas a vaše povinnosti a stres prestali existovať.

Brunej nie je vyhľadávanou destináciou, preto davy turistov pravdepodobne nestretnete, vďaka čomu sa tu rýchlo budete cítiť ako doma.

Top 3 atrakcie

Bohaté historické centrum v Bandar Seri Begawane – hlavnom meste Bruneja – nečakajte, no aj napriek tomu má pamiatky a budovy, ktoré určite stoja za videnie.

Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque je mešita pomenovaná po dvadsiatom ôsmom sultánovi a je jedným zo symbolov krajiny. Je postavená na umelej lagúne, obklopená kvetinovými záhradami a považovaná za jednu z najkrajších a najextravagantnejších stavieb nielen v Bruneji, ale na celom svete.

Brunejské múzeum v sebe zachytáva históriu a kultúru ostrova Borneo. Je rozdelené do štyroch hlavných galérií a nájdete v ňom všetko od keramiky, rukopisov, fúkaného skla až po výstavu technológie ropy a zemného plynu.

Múzeum Royal Regalia skrýva veľkú zbierku bohatých pokladov, vrátanie replík brunejského kráľovského trónu, koruny, vozidiel či odevov. Vystavené sú i drahocenné dary od rôznych svetových vodcov a hláv štátov.

Život v prírode

Brunej ponúka množstvo prírodných atrakcií; medzi najpopulárnejšie patria pláž v meste Maura s bielym pieskom (je dlhá až kilometer) či národný park Ulu Temburong známy vďaka závesnému chodníku, ktorý poskytuje návštevníkom nádherný výhľad na dažďový prales z výšky viac ako 60 metrov.

Krajina je známa i pre miesta na potápanie. Ak vás láka objavovanie sveta pod vodou, určite musíte vidieť vrak z cementu – je v hĺbke od deviatich do tridsiatich dvoch metrov pod hladinou, pokrytý koralmi a morskými živočíchmi a je vhodný aj pre začínajúcich potápačov.

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.