Cancún – dovolenka na pláži a v objatí Mayov

Zimné obdobie nás vždy láka myslieť na čas leta, kedy slnko príjemne hreje a počet vrstiev oblečenia je maximálne na čísle jedna. Ak hľadáte tip na skvelú exotickú dovolenku, ktorú si môžete užiť kedykoľvek počas roka, potom je mexické mesto Cancún v juhovýchodnej časti krajiny na pobreží Karibského mora ideálnou voľbou. Názov mesta má maysky pôvod a doslova znamená hniezdo hadov.

Cancún patrí k jednej z najvyhľadávanejších dovolenkových destinácii po celom svete. Mesto je moderné a pomerne mladé, jeho výstavba začala po roku 1970. Na pobreží teplota počas roka zvyčajne nie je nižšie ako 27 stupňov, takže vycestovať môžete naozaj kedykoľvek.

Kam na pláž?

Môžete tu čakať zväčša americký veľkolepý štýl s tými najluxusnejšími hotelmi a plnými plážami. Pobrežie cancúnskych pláži sa tiahne na dvadsiatich dvoch kilometroch a nájdete tu pláže s bielym pieskom a azúrovo modrým morom ako z katalógu. Pláže však nie sú to jediné, čo môžete v Cancúne vidieť.

Jednou z menej zastavaných pláží Cancúnu je Playa Delfines s krásnym bielym pieskom, scenériou s typickými slamenými slnečníkmi. Ďalšou známou plážou je Playa Marlin, kde je však more pomerne nebezpečné pre plavcov pre silné vlny, čo však, naopak, nahráva milovníkom vodných športov, najmä surferom či parasailistom.

Historická časť

Len čosi viac ako stodvadsať kilometrov východne od Cancúnu, stále na polostrove Yucatán, sa nachádza najväčšia zachovaná mayská pamiatka na svete, jeden z chránených objektov UNESCO a zároveň aj jeden z novodobých divov sveta– Chichen Itza. V tomto známom archeologickom areáli, v ktorom je okrem mayskej pyramídy so schodiskom, po ktorom sa „plazí“ had aj zaujímavé športové ihrisko s neďalekou obetnou jamou. Tá vraj bola nachystaná pre víťazov ako pocta bohom. Vyhrať teda zrejme nebolo veľkou odmenou. V areáli je aj astronomická vyhliadka.

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.