Celoročná exotika na Havaji

Máte chuť na skvelú exotickú dovolenku čo najďalej od domova? Ak vám nevadí cestovať na opačný koniec sveta za skvelým oddychom, kde je jedenásťhodinový posun dozadu od toho slovenského, potom by ste mali porozmýšľať nad jedným z ôsmich ostrovov Havaja.

Na opačnom konci sveta

Pri dovolenke na Havaji buďte pripravení na pomerne vysokú cenu za letenky, to aj v prípade, že letíte so spoločnosťou Ryanair. Havaj je naozaj synonymum exotiky, nie nadarmo sa tomuto štátu hovorí perla Pacifiku. Práve Havaj sa nachádza na konci časovej zóny.

Ostrovný štát Havaj je jedným z amerických štátov, kde budete potrebovať buď víza, alebo bezvízový kontakt ESTA, ktorú si vybavíte na internete. Havajské súostrovie sa skladá z nasledujúcich ostrovov: Havaj, Maui, Lanai, Kauaj, Nihau, Oahu, Molokai a Kahoolawe. Pre dovolenky je najlepší ostrov Ostrov Oahu s hlavným mestom Honolulu je spolu s ostrovom Maui a Havaj najobľúbenejší.

Ak ste milovníkom surfovania alebo chcete využiť dovolenku pre učenie, potom sa určite vyberte na pláž Waikiki, ktorá je známa ako raj surferov a nachádza sa na ostrove Oahu.

Tipy na aktivity

Dovolenku na ostrovoch Havaja si môžete užiť v podstate celoročne, počasie sa nemení. Ostrovy ležia neďaleko rovníka, čo ovplyvňuje klímu a môžete sa teda tešiť na tropické vysoké teploty v každom období roka. Na dovolenke na Havaji si môžete okrem surfovania vychutnať aj krásy podmorského sveta a šnorchlovať, ba dokonca vyskúšať si lekcie potápania.

Havajské ostrovy ležia v Tichom oceáne a môžete sa tu tešiť na oddych v luxusných hoteloch na azúrovom pobreží. Štát Havaj je doslova odkázaný na turizmus, preto sú ceny na ostrove pomerne vysoké, no dostanete aj kvalitné služby. Havajské ostrovy majú sopečný pôvod a činnosť viacerých sopiek je ešte stále aktívna. Množstvo územia zaberajú dažďové pralesy s početnými vodopádmi, ktoré sú výborným tipom na výlet.

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.