Cestovanie počas Ramadánu

Výber letných dovoleniek a ich následný priebeh podlieha mnohým kritériám. Záleží nielen od osobných preferencií cestujúceho, ale aj od cenovej ponuky, služieb agentúry a obdobia, v ktorom sa rozhodnete za oddychom a zábavou vycestovať. Všetko so všetkým súvisí, a tak to, ako bude vaša dovolenka prebiehať môžete v konečnom dôsledku aj ovplyvniť. Ako bude vyzerať vaša dovolenka počas Ramadánu?

mosque-615415_1280

Ramadán je islamský sviatok, ktorého presný dátum sa určuje podľa islamského lunárneho kalendára. Tento kalendár sa tvorí na základe pozorovania Mesiaca a Ramadán pripadá na deviaty mesiac určeného roka. Počas tohto mesiaca sa drží v moslimských krajinách pôst. Počas dňa sa nekonzumuje jedlo, voda, alkohol, nefajčí sa a zakazuje sa sex. Až po západe slnka sa môžu moslimovia vrátiť k bežnému životu. Tento sviatok však nepripadá na turistov, no budú nim ovplyvnení.

Aj napriek tomu, že vy ako dovolenkujúci, nemusíte v moslimskej krajine dodržiavať Ramadán a nikto zo služobníctva, aj keď je moslim, vám nemôže nič vyčítať ani povedať. Ak v tomto čase vycestujete, rýchlo však pochopíte, že síce vám nemusia nič hovoriť, ich pohľady hovoria za všetko.

Slušné by však bolo vyvarovať sa v tomto období verejnému a hojnému požívaniu alkoholu na verejnosti. To by mohlo moslimov akosi uraziť. Hlavné je, aby ste nikoho z nich ničím neponúkali. Snáď nie je ani potrebné pripomínať, že dráždiť ich, vysmievať sa jedlom či pitím, je urážka nielen moslimov, ale aj seba samého. Sortiment jedla a vôd by nemal byť v tomto období nijak obmedzení a preto by ste si pôsobenie pôstu nemali v oblasti služieb ani len všimnúť.

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.