Cieľ tohtoročnej dovolenky – Taiwan!

Prečo sa tisícky turistov rozhodnú stráviť dovolenku v tomto ázijskom megapolise? V takmer každom taiwanskom zákutí dominuje modernizácia, pokrokovosť a technologická vyspelosť. Pre perfektnú letnú dovolenku to nie sú práve tie najpríťažlivejšie pojmy. My vás presvedčíme o opaku! Predstavujeme vám Taiwan spôsobom, ako si ho čo najviac zamilovať! Po tom budete na Taiwan odchádzať len v túlavých topánkach…

hlavné mesto Tchaj-Pej na Taiwane

Tento rozľahlý ostrovný štát v juhovýchodnej časti Ázie prepája tradičné prvky s moderným plážovým a úžasným športovým vyžitím. Je to skutočne zaujímavá dovolenková destinácia. Taiwan je dosť rozľahlý na to, aby turistom ponúkol priam dokonalý relax na zlatistých plážach.

Aj keď je na Taiwane nekonečne veľa pláží, mnoho z nich nie je vhodných na kúpanie alebo sú prístupné len hosťom z tamojších hotelov. Práve pláže na severe krajiny sú lemované strmými skalami a nebezpečnými útesmi. To je jedno malé mínus pre typický plážový komfort, no výnimky musia vždy potvrdzovať pravidlo…

Takou z nich je napríklad piesočnatá pláž Baishawan na “ďalekom“ severe Taiwanu. Voda je tu príjemne teplá a plážové služby sú na primeranej úrovni. V blízkosti sa nachádza známy taiwanský skalnatý mys Linshan. Peknou, priam romantickou plážou je Dawulunao. Kúpanie je bezpečné a prístupné aj verejnosti.

Ďalšie miesta, ktoré vás na Taiwan pritiahnu ako magnet!

Taiwan patrí k celosvetovým dominantám v rámci silne rozvinutej čajovej kultúry. Môžete si blahodarný taiwanský čaj vychutnať buď na terase hotela, v čajovni, alebo sa nechať zlákať zážitkovejšou aktivitou. Tá spočíva v ručnom zbieraní čajových listov až po uvarenie vlastného čaju. Aj také zaujímavosti ponúka taiwanská kultúra.

Taiwan je miestom, kde musíte vedieť relaxovať. Inak si ponúknuté taiwanské krásy užijete len sčasti. Podľa mnohých je Taiwan ideálnym miestom na romantickú dovolenku. Zásnuby, svadba alebo milovanie v daždi? Odporúčame výlet k Jazeru slnka a mesiaca. Južnou časťou krajiny preteká Rieka lásky. Mnoho záujemcov si pre svoj netradičný svadobný obrad vyberá východnú pláž Qixingtan.

Okrem romantiky si na Taiwane môžete vyskúšať silné liečivé účinky termálnych prameňov. Taiwan je nimi priam posiaty! Pre milovníkov športu sú na Taiwane celosvetovo známe golfové strediská a jedny z najlepších cyklochodníkov. Pre aspoň kúsok histórie sa oplatí vidieť dominantný Konfuciov chrám v hlavnom meste Taipei. Obľúbeným miestom na výlet je na Taiwane aj národný park Taroko. Romantický, dominantný, ale aj moderný… Taký je Taiwan!

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.