Čo všetko sa dá zažiť v letovisku Sharm El Sheikh?

Milujete Egypt? Cieľom vašej tohtoročnej dovolenky by mala byť určite aj nádherná destinácia Sharm El Sheikh. Nachádza sa v južnej časti Sinajského polostrova. Miesto po dlhé roky vôbec nepatrilo k takým rušným turistickým letoviskám. Pôvodne išlo o malú rybársku dedinku. Dnes tu nájdete spätie všetkého, čo k vytúženej dovolenke jednoducho patrí. Ak Egypt, tak potom rozhodne Sharm El Sheikh!

Sharm El Sheikh je situované na skalnatom polostrove s bohatou tropickou flórou, ktorá toto miesto robí jedinečným. Môžete tu zažiť úžasnú exotickú dovolenku vďaka výletom do púštnych oblastí, alebo aj prostredníctvom pokojného vnímania okolitých krás. Tých je naozaj nespočetne veľa! Turistov tu najviac lákajú dobrodružné jazdy na koňoch či ťavách. Tu by ste určite nemali vynechať ani púštne safari či výhľad na červené horské masívy. Mladí si tu neodoprú ani rušný nočný život a pre všetkých sú k dispozícii bohaté obchodné arkády a hotelové rezorty s kvalitným vybavením a službami.

Oblasť je rajom pre aktívnu športovú dovolenku. Okrem toho tu môžete zažiť nespočetne krásnych fakultatívnych výletov. Prevláda tu teplé subtropické podnebie. Teplo a slnečno je v destinácii po celý rok. Pre športovcov je tu k dispozícii známy miestny jachtársky klub. Tí, čo uprednostňujú relaxačnú atmosféru, môžu využiť aj služby sírnych kúpeľov. Oblasť sa delí na dve časti. Tou prvou je mesto s prístavom a druhou nádherná zátoka Naamy Bay.

Hľadáte ideálne podmienky na potápanie? V Sharm El Sheikh si užite aj množstvo ďalších vodných športov!

Je to oblasť s nádhernými korálovými útesmi, bohatým podmorským svetom a najrôznejších tropických rýb. Pre úžasný pôžitok z obľúbeného potápania je ideálna oblasť medzi útesmi Tiran a Ras Mohhammed. V destinácii si rovnako môžete užiť plachtenie, windsurfing či vodné lyžovanie. Je tu mnoho športovísk a známe golfové ihrisko. Z najkrajších a najobľúbenejších pláží v danej oblasti je určite Montazah. Toto miesto vyhľadávajú predovšetkým rodiny s deťmi. Pláž je rozľahlá s jemným pieskom a pozvoľným vstupom do mora. Tento rok si určite doprajte príjemnú dovolenku aj v Sharm El Sheikh!

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.