Curacao – holandská zem v Karibiku

Počuli ste už o ostrovoch, ktoré sa nachádzajú v severnom Karibiku a označujú sa ako ABC? Ide o tri holandské ostrovy – Aruba, Bonaire a Curacao. Práve Curacao sme vybrali ako ideálny tip na krásnu dovolenku. Ostrov leží severne od Venezuely a čo je pre turistov dôležitým faktorom, že sa nenachádza v hurikánovej oblasti, takže sa pri cestovaní nemusíte báť nepriaznivého počasia.

Nakoľko ide o ostrov Holandského kráľovstva, tak pri cestovaní nebudete potrebovať žiadny typ víz na maximálnu dĺžku 90 dní. Holandčina je úradný jazyk, no obyvatelia si vytvorili takzvané „papiamento“, no poľahky sa dorozumiete po anglicky.

Aktivity pre všetkých

Hlavné mesto Curacaa je Willemstad, kde sa nachádza množstvo dovolenkových rezortov s krásnymi plážami. Tie najlepšie nájdete na západe ostrova a keď sa k nim vydáte, nezabudnite si vybavenie na šnorchlovanie. Zaujímavosťou je architektúra ostrova, ktorá môže pripomínať turistom Amsterdam, všade naokolo sú pastelové farebné fasády budov. Nevynechajte oblasť Waterfront, ktorá je na pobreží a práve skladba týchto farebných budov robí ideálne prostredie množstvu reštauráciám a barom.

Jednou z dominánt je pevnosť Fort Amsterdam, zapísaná v zozname UNESCO, ktorá je v súčasnosti zmodernizovaná a slúži ako vládne priestory.

Dovolenka celý rok

Medzi októbrom a februárom je tu zvyčajne dažďová sezóna, ktorá sa ale prejavuje najviac v zime, takže pokiaľ sa rozhodnete ísť v tomto období, nemusí vás počasie nijak ovplyvniť. Počas dovolenky na ostrove Curacao nevynechajte národný park na severnom pobreží Christoffel park, kde si môžete vybrať z ôsmich turistických chodníkov.

Trúfnete si objednať v reštaurácii typické lokálne jedlo kadushi? Ide o polievku z kaktusu, ktorú by ste pri svojej zrejme jednej návšteve ostrova mali vyskúšať.

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.