Dovolenka na Novom Zélande plná panenskej prírody

Cestovanie sa v poslednej dobe stáva čoraz viac dostupnejšie a tak nie je problém navštíviť aj ďaleké krajiny, ktoré boli v minulosti len nedostupnou predstavou. Jednou z takýchto krajín je nepochybne aj Nový Zéland – krajina panenskej, nepoškvrnenej prírody, ktorá pozostáva z dvoch hlavných väčších ostrovov a niekoľko priľahlých menších a nachádza sa v Oceánii v Pacifickom oceáne. Nový Zéland patrí do krajín Commonwealth, a teda pod nadvládu anglickej kráľovnej.

new-zealand-679068_1280

Ak patríte medzi dobrodruhov, potom by ste sa mali prichystať na jeden (alebo pokojne aj niekoľko) „greatwalk-ov“. Je to niekoľkodenný pochod po súši či mori, počas ktorých prechádzate vyschnutými sopkami, hrebeňmi hôr, púšťami či krásnymi novozélandskými plážami. Spolu je ich v krajine až osem. Milovníci príbehu Pána Prsteňov vedia, že film sa natáčal práve na Novom Zélande a kamery na kráse prírody nemuseli mnoho pridávať.

Dovolenka na Novom Zélande nie je práve typickou na neustále vylihovanie na pláži. Nový Zéland má neuveriteľnú prírodu, ktorá stojí za videnie. Nenechajte si ujsť najväčší novozélandský gejzír Pohutu alebo horúci vodopád Tikitera. Pre milovníkov turistiky je tu možnosť vyjsť na najvyšší vrch Zélandu – Mount Cook.

Skvelý nápad na dovolenkový výlet na Novom Zélande je geotermálna oblasť Rotorua, kde sa môžete vykúpať v jazerách s horúcim bahnom alebo v horúcich prameňoch Lake Taupo.

Najprv práca, potom zábava

Na Novom Zélande sa stretnete s množstvom turistov, ktorí sem chodia na pár mesiacov pracovať a zvyšnú časť cestujú naprieč ostrovmi. Nájsť si prácu na Novom Zélande nie je problém, avšak, zväčša sa jedná len o poľnohospodárske odvetvie, v ktorom sa budete vedieť uchytiť popri cestovaní. Samozrejme, ak sa chystáte len na letnú dovolenku na pracovné víza, nemôžete tu legálne pracovať. Na to by ste sa museli prihlásiť a úspešne získať Work and Travel holiday víza.

Domorodí obyvatelia sa nazývajú Maoriovia, no podstatnú časť obyvateľstva tvoria Aziati a iní zahraniční prisťahovalci. Zaujímavosťou je, že celkovú populáciu tvoria z viac ako sedemdesiatich percent Európania. Ak sa chystáte na Nový Zéland a plánujete kupovať auto, dávajte si pozor na podvodníkov, ktorých je v krajine viac než dosť. Kúpa auta sa na dlhodobú exotickú dovolenku naozaj oplatí, pretože precestujete čo najviac.

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.