Dovolenka v Los Angeles

Leto je ideálny čas na vycestovanie do ďalekých krajín, veď v práci sa toho veľa nedeje, všetci akosi spomalia a užívajú si čo najviac voľného času, slnka, rodiny a obľúbených aktivít. Ak vám to časovo práca dovolí, vyberte sa do vzdialenej časti Ameriky, do centra filmového sveta, do Los Angeles. A že zažijete poriadnu exotickú dovolenku, o tom niet žiadnych pochýb!

Oddych na pláži

Taká dovolenka, počas ktorej spojíte oddych, opaľovanie na pláži spolu so spoznávaním krajiny či mesta, je najlepšia. Počas jedného výletu si tak oddýchnete, chytíte bronz a zároveň aj spoznáte kus sveta. Tento rok nech je vašou destináciou mesto anjelov, Los Angeles v západnom americkom štáte Kalifornia. Po prílete si určite vychutnajte oddych a zregenerujte sa na plážach v Santa Monice alebo na Venice Beach, one známe z amerických filmov.

Keď už načerpáte energiu a dostanete chuť na spoznávanie samotného mesta, tak nasmerujte svoje prvé kroky do takzvaných Hollywood Hills so známym nápisom Hollywood. Odtiaľ sa vám naskytne naozaj krásny pohľad na mesto. V centre mesta musíte bezpodmienečne navštíviť chodník slávy, ktorý vás dovedie priamo k divadlu, kde sa niekoľkokrát odovzdávali aj známe ocenenia Oscar.

Filmové atrakcie

Los Angeles je doslova továrňou na filmy, dôkazom toho sú aj dva parky s nahrávacími štúdiami – Universal Studios a Warner Bros. Universal Studios sú viac zamerané na atrakcie, no uvidíte tu aj niekoľko skvelých filmových efektov, z ktorých treba vyzdvihnúť potopu. Warner Bros vám predstaví film viac z tej výrobnej sféry. Pozriete sa do štúdií, uvidíte premenu budov (z letiska na školu, neskôr na nemocnicu), pozriete sa do reálneho skladu s vybavením, ktorý slúži ako požičovňa (niektoré kúsky ako napríklad lustre tam stoja denne niekoľko tisíc dolárov). Nechýba ani replika známej kaviarne z Priateľov.

Milovníci seriálu Čarodejnice môžu využiť čas na navštívenie známeho domu sestier Halliwelových, ktorý sa nachádza práve v Los Angeles.

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.