Dubajská exotika

Dovolenku si väčšina z nás užíva raz do roka, maximálne dvakrát, preto by mala byť nezabudnuteľná, odlišná od každodenného dňa a okrem oddychu priniesť do vášho života aj poriadne zážitky. Presne takú dovolenku zažijete v najväčšom meste ázijskej krajine Spojené arabské emiráty. Áno, reč je o Dubaji.

Oddych pri mori

Dubaj je exotické mesto, v ktorom si užijete krásnu pláž, more, silné slnko, turistické atrakcie a dobré jedlo. Čo viac vám na dovolenke chýba? Ak preferujete letnú dovolenku, potom zvoľte plážový hotel. Tie sú v Dubaji luxusné, ponúkajú all inclusive a väčšina z nich má aj súkromnú pláž so servisom pre svojich hostí. Verejných pláží tu nie je veľa, jedna – Jumeirah – stojí za návštevu, pretože je z nej fotogenický výhľad na sedemhviezdičkový hotel Burj al Arab.

Spoznávanie okolia

Ak chcete Dubaj aj spoznávať, je tu pomerne dobrá mestská hromadná doprava. V meste jednoducho nemôžete vynechať najvyššiu budovu sveta – Burj Khalifa, ktorá stojí pri obrovskom nákupnom centre Dubai Mall s vonkajšou fontánou. Tam si zas nenechajte ujsť fontánovú show so svetlami. Ďalšie nákupné centrum – Emirates – vám ponúka celoročný lyžiarsky svah, takže ak vás unaví opaľovanie pri mori, hor sa na lyže! Kúsok za mestom sú aj krásne Miracle Gardens s kvetinami, krami či stromami od výmyslu sveta.

Kultúra

Táto dovolenka nebude exotická len prostredím a počasím, ale aj kultúrou, ktorá je úplne odlišná od tej našej. Domáci sú tu, samozrejme, zvyknutí na turistov, no dávajte si pozor na prílišné odhaľovanie na verejnosti (najmä v centre mesta) alebo nápadné prejavy lásky s vašou polovičkou.

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.