Egyptská dovolenka má aj teraz čo ponúknuť

Ešte pred desiatimi rokmi bola dovolenka v Egypte tou najluxusnejšou, na akú sme do zahraničia chodili. Dnes už za exotikou cestujeme pomerne ďalej, no Egypt má stále čo ponúknuť, a to aj na jar!

Kvalita hotela

V Egypte je hneď niekoľko známych letovísk, z ktorých si môžete vybrať. Je to napríklad oblasť Hurghady, Sharm El Sheikh alebo Marsa Alam.

V tejto moslimskej krajine by ste si mali vybrať naozaj dobré a kvalitné ubytovanie, pretože napríklad trojhviezdičkový hotel naozaj nemusí odpovedať realite. V Egypte nechoďte do zariadení s menej ako štyrmi hviezdičkami.

Je nutné dbať na hygienu – vodu z vodovodného kohútika nepiť, pretože môžete dostať takzvanú „faraónovu pomstu“.

Hotely v Egypte sú strážené a ohradené, takže sa nemusíte báť žiadneho nebezpečia. Pláže sú súkromné a s plážovým servisom. Čo by ste nemali v Egypte vynechať je šnorchlovanie. Objavovanie krásnych koralov, plávanie s rybami či dotyk s rajou sú neuveriteľné zážitky na celý život.

Výlety do okolia

Okrem krásnych hotelových pláží a centier miest môžete v Egypte, ako inak, spoznávať históriu a vydať sa po stopách starovekých egyptských panovníkov. V Egypte je týchto pyramíd viacero, no k tým najznámejším patria tie pri hlavnom meste krajiny, Káhira.

Egyptské pyramídy sú jediným zo siedmych starovekých divov, sveta, ktorý existuje. Na návštevu pyramíd si však vyhraďte chladnejšie obdobie v roku, keďže sa nachádzajú v púšti, kde cez leto teplota môže stúpnuť aj na 60 stupňov Celzia. Okrem pyramíd sa môžete vybrať aj na plavbu po posvätnej rieke Níl, druhej najdlhšej rieke na svete.

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.