Exotická dovolenka na Francúzskej Polynézii

Patríte medzi ľudí, ktorým nestačí letná dovolenka v období na to určenom? Určite je vás takých viac, veď oddych od náročnej práce určite potrebujete častejšie ako len jedenkrát na pár dní do roka. Ak sa chystáte na druhú dovolenku počas zimného ročného obdobia v našich končinách, mali by ste pouvažovať možno aj nad Francúzskou Polynéziou v Oceánii. Nenechajte sa odradiť dĺžkou letu či cenou pobytu, pretože zážitky a atmosféra z nepoznaného kútu zeme vám to všetko vynahradí. Nad čím teda ešte váhate?

bora-bora-701862_1280

Výhodou tejto exotickej destinácie je možná varieta výberu, pretože súostrovie Francúzskej Polynézie tvorí niekoľko desiatok známych aj menej známych ostrovov. Avšak, dovolenku v Oceánii neoľutujete, pretože také tropické počasie, azúrové more a biele pláže ako môžete zažiť na Francúzskej Polynézii by sa inde hľadali ťažko.

Ktorý ostrov si vyberiete?

Jedným z najznámejších ostrovov Francúzskej Polynézie je Bora Bora, obľúbená exotická destinácia mnohých mladomanželských párov.

Dovolenku si tu užijete v tyrkysovo modrej lagúne a hlavnou atrakciou bude nepochybne šnorchlovanie a objavovanie koralových útesov.

Ostrov je sopečného pôvodu a žije na ňom okolo desaťtisíc obyvateľov. Katalógové pláže a skvelé počasie si tak na tomto ostrove Francúzskej Polynézie užijete dosýta.

Druhým najznámejším ostrovom zámorského územia Francúzska je Tahiti. Ostrov, ktorý má zaujímavý tvar – akoby spojenie dvoch „kruhov“ a stredom každého z nich je vyhorená sopka. K Francúzskej Polynézii patrí aj množstvo atolov – koralový ostrov tvoriaci lagúnu. Mnohé z nich sú verejnosti neprístupné (Fangataufa a Maruroa napríklad) z dôvodov atómových pokusov, ale desiatky z nich si môžete prísť pozrieť či už loďou alebo lietadlom (Anaa, Fakarava či Hao).

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.