Exotická dovolenka na mori

Typických dovoleniek, ktoré si pohodlne zaplatíte v cestovnej kancelárii, na letisku v cieľovej destinácii vás vyzdvihne delegát a celý pobyt strávite v hoteli, bolo dosť. Vyjdite zo svojej komfortnej zóny a vyrazte na úplne iný typ dovolenky, na akú ste zvyknutí. Tento rok zamierte na poriadnu niekoľkodňovú plavbu do Karibského mora, užite si hneď niekoľko destinácii naraz, nechajte sa obsluhovať a užite si luxus.

Je naozaj mnoho spoločností, ktoré môžete na tieto plavby po Karibiku využiť. Najdrahšia bude na celej dovolenke letenka do Miami, preto by ste si mohli plavbu spojiť napríklad s párdňovým výletom po východnom pobreží Ameriky. Na väčšinu plavieb sa vyráža z prístavu v Miami alebo Orlanda, kde sa dostanete bez problémov bezplatným shuttle autobusom z auto požičovní. Podľa čoho si vybrať plavbu?

Spoznávanie, jedlo i zábava

Plavby po Karibiku sú rozdelené nielen podľa dĺžky trvania, ale aj podľa trasy a počtu destinácií. Už v prípade, že sa vyberiete na opačný koniec sveta na plavbu, zvoľte čo najviac zastávok a dlhšie trvanie. Skvelou voľbou je napríklad osemdňové plavenie, počas ktorého sa zastavíte na jednom z ostrovov Bahám, potom napríklad v Dominikánskej republike, prejdete na Kaymanské ostrovy, dáte si výlet v Hondurase a dostanete sa aj na Jamajku. Na takú exotickú dovolenku zrejme v živote nezabudnete.

Karibské plavby sú all inclusive a máte na výber z ubytovania v obyčajných kajutách, v izbách s výhľadom na more alebo s balkónom. To nemíňajte zbytočne peniaze, pretože v izbe strávite minimum času. Tieto kolosálne lode majú niekoľko reštaurácii (niektoré formou bufetov, iné menu). Jediné, čo v programe all inclusive zahrnuté nebude, je alkohol.

Inak sú tieto lode vybavené bazénmi, vírivkami, minigolfom, tobogánmi, fitness centrom, diskotékou či herňou. Každý deň je pripravený určitý program. Takáto exotická dovolenka sa vám zapíše do pamäte!

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.