Exotická dovolenka s deťmi

Exotické krajiny vďaka podnebiu lákajú ľudí celoročne. Aj vy sa už určite tešíte na to, ako si oddýchnete na piesočnej pláži. Pokiaľ so sebou beriete aj deti, bude to komplikovanejšie. Ak si však všetko dobre naplánujete, nezaskočí vás žiadna nepríjemnosť. Hlavne majte svoje deti stále na dohľad, aby sa vám nezatúlali a nemuseli ste využiť detektívne služby pri hľadaní.

trampoline-241899_1280

Vybavte sa ešte pred cestou

V prvom rade by ste mali dbať na zdravie svojich detí, no aj na to svoje. Pred cestou do exotickej krajiny by ste sa mali poradiť so svojim lekárom o očkovaní. To nie je povinné, avšak mnohokrát už zachránilo život. Prevencia je tentokrát na prvom mieste.

Proti ktorým chorobám sa bojuje očkovaním najčastejšie? Je to najmä cholera, žltačka typu A a B, besnota, meningitída, žltá zimnica, malária a podobne. Väčšina exotických ochorení vzniká pri kontakte s nakazenými komármi, či iným infikovaným hmyzom. Čo sa týka žltačky, očkovanie sa vám zíde aj doma. Hlavne typ A je známy aj ako choroba špinavých rúk. Okrem očkovania je na exotickej dovolenke dôležitá aj zvýšená hygiena. Očkovanie seba aj dieťaťa však jednoznačne musíte prekonzultovať s lekárom.

Pokiaľ letíte lietadlom, skúste si nájsť informácie, ako deti na let pripraviť. Výškový rozdiel pri lete je pre organizmus šok a preto sa môže objaviť nevoľnosť, veľká únava, strach, alebo v lepšom prípade nuda. Vybavte sa pomocnými prípravkami, nejakou tou sladkosťou a obľúbenou knižkou, či hrou.

Nezabudnite ani na lekárničku, ktorá vám môže uľahčiť život. Jej obsah by mal byť premyslený. Nemali by chýbať lieky na hnačku a zvracanie, či proti teplote. Tiež majte po ruke kvapky do očí, leukoplast, gázu, dezinfekciu na poranenie, ale aj nožničky a pinzetu.

Vyhnite sa aj bežným zdravotným rizikám

Prejdime k menej závažným, no stále nepríjemným zdravotným komplikáciám. Svoje deti dobre strážte a dbajte hlavne na to, aby nedostali úpal. Pokrývka hlavy je dôležitá aj keď sú deti vo vode. Doprajte im ochranný krém s vysokým faktorom a natierajte ich niekoľkokrát denne (v prípade pobytu na slnku). Potrebný je aj oddych v tieni a dostatočný pitný režim., aby zvyšok dovolenky nepreležali v posteli s bolesťami.

Detaily pre váš kľud a pre zábavu detí

Hlavne menšie deti potrebujú na dovolenke nejaký zábavný program. Ležanie na pláži ich nebude baviť, a ani to nie je pre ne príliš vhodné. Využite služby animátorov, ktorí vaše deti dokonale zabavia a doprajú im aj vzdelávací program plný pohybu. Vy si tak na chvíľu môžete oddýchnuť bez toho, aby ste svoje ratolesti museli sledovať pri každom kroku. To, či sa vo vami vybranom rekreačnom stredisku koná animátorský program si zistite radšej dopredu ešte pred tým, ako zájazd objednáte. Nenechajte nič na náhodu, aby ste potom svoje rozhodnutie neoľutovali.

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.