Hurghada: Nielen egyptské, ale celosvetovo obľúbené prímorské letovisko

Čas letných prázdnin a dovoleniek sa neúprosne blíži! Ani vy ešte neviete, v ktorom letovisku si tento rok poriadne oddýchnete? Možností je hneď niekoľko… Ak máte záujem o exotické prostredie s modernými hotelovými rezortmi, úžasnými plážovými aktivitami a tipmi na tie najlepšie výlety, Hurghada aj pre vás otvára tento rok svoje brány!

hotelový rezort v Hurghade

Toto egyptské prímorské letovisko je jedno z najobľúbenejších destinácií v rámci celej krajiny. Čaká vás tu oddych v priam dokonalom exotickom prostredí. Okolie Hurghady nie je vystrihnuté z katalógu, je skutočné. Ešte stále máte dosť času presvedčiť sa o jeho kvalitách sami. Hurghadu nájdete na pobreží Červeného mora. Lemujú ju korálové útesy, pláže pokrýva jemný biely piesok a voda v mori je priezračná a čistá.

Hurghada a jej skvelé športové a zábavné centrá

Hurghada je snom viacerých aktívnych dovolenkárov. Tí sem prichádzajú pre tie najlepšie podmienky na potápanie, šnorchlovanie a windsurfing. Hurghada má moderné a perfektne rozvinuté športové zariadenia. Kvalita vodných športov je tu na prvotriednej úrovni. To dokazujú aj preplnené potápačské lokality. Medzi tie najznámejšie patrí napríklad Abu Ramada alebo Giftun Kebir. Čerešničkou na torte pre všetkých športových nadšencov je plávanie s delfínmi alebo potápanie so žralokmi. Naozaj, v Hurghade je si z čoho vyberať!

V tomto prímorskom letovisku si dovolenkári užívajú aj výletné plavby na člnoch a lodiach. Mnohí považujú za to najlepšie športové dobrodružstvo v Hurghade turistickú ponorku. Tá sa potápa až do hĺbky viac než dvadsať metrov. To najbohatšie dovolenkové vyžitie je sústredené práve v Novej Hurghade.

Oblasť navštevuje aj veľa rodín s deťmi pre množstvo zábavných stredísk s bazénmi a tobogánmi. Jedným z najobľúbenejších je vodné centrum Titanic Aqua Park. Veľký záujem je práve pre bohaté dovolenkové vymoženosti aj v novej lokalite Ain Sukhna. Tam vám k dovolenkovému šťastiu nebude nič chýbať!

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.