Informácie o destinácii Bali

Lákajú vás málo prebádané odľahlé krajiny, o ktorých nemôžete nájsť dostatok potrebných informácií, no chceli by ste spoznať tieto miesta a vidieť ich vlastnými očami, „chytiť“ ich svojimi rukami a čerpať tu všadeprítomnú energiu? Ak máte odvahu odletieť naozaj ďaleko od svojho domova a nemáte strach z malých ostrovov, skúste si vybrať miesto svojej dovolenky v Indonézii na hinduistickom ostrove Bali. Budete prekvapený z jeho krásy a výnimočnosti.

Krásna Indonézia

Bali je ako jediná oblasť, kde je okrem Indie väčšina obyvateľstva prevažne hinduistického vierovyznania. Bali je taktiež ideálnym miestom okrem dovolenkujúcich turistov aj pre tých, ktorí si radšej obujú vibramy a vydajú sa na túru. Ak patríte do tejto skupiny, vydajte sa na najvyššiu horu ostrova s názvom Gunung Agung, ktorá je vlastne sopkou. Po náročnom a vyčerpávajúcom výstupe vám padne na úžitok vojsť do priezračného mora a vychutnávať si prepadávajúci sa piesok pod nohami.

Na Bali určite neprehliadnete animizmus, a teda náboženstvo, ktorého prívrženci (väčšina miestnych) vyznávajú nespočetné množstvo malých bôžikov, ktorým obetúvajú aj tie najrôznejšie veci. Vonné tyčinky s listami, ovocie či sošky sú len začiatkom. Pri príležitosti oddanej viery obyvatelia často organizujú rôzne ceremoniály a oslavy na počesť všetkých svojich bohov. Buď sa jednoducho prispôsobíte alebo Bali nie je dobrou voľbou pre vás, pretože s náboženstvom sa tu stretnete naozaj všade.

Pre povolenie na vstup na ostrov Bali budete však potrebovať aj vízum, ktoré si môžete jednoducho vybaviť v Bratislave alebo až po príchode na Bali. Avšak, pozor! Cesta na Bali vám môže trvať približne dvadsať hodín, čo by vás ale nemalo odradiť, pretože krásy Bali prevýšia dlhý a únavný let.

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.