Informácie o destinácii Brazília

Po určitom čase, keď trávite dovolenky v Európe, maximálne v severnej Afrike, vám môže prísť na chuť niečo exotické, nevšedné a dobrodružné. Aj napriek tomu, že každá krajina je niečím výnimočná, sú tu miesta, ktoré predsa len prevyšujú tie ostatné a ponúkajú svojim návštevníkom niečo viac. Medzi takéto krajiny patrí nepochybne najväčší štát Južnej Ameriky, Brazília.

Rio de Janeiro

Krajina rýchlych bežcov, obrovského tropického pralesa, sochy Ježiša Krista a veľkolepých, pompéznych karnevalov. Ak vám to finančné a pracovné okolnosti dovoľujú, dovolenka v Brazílií či poznávací zájazd je pre vás ideálnou voľbou. Názov hlavného mesta je totožný s názvom krajiny, no najväčšie mesto je svetoznáme Sao Paulo. Pri svojej návšteve nevynechajte Amazonský dažďový prales, ktorý sa rozprestiera hneď v deviatich krajinách Južnej Ameriky.

Či ste veriaci alebo nie, vaše kroky v Brazílii by mali smerovať taktiež do mesta Rio de Janeiro. To je preslávené hneď minimálne dvomi dominantami, a to sochou Krista Spasiteľa z roku 1931 a obľúbenou plážou Copacabana. Kristove roztiahnuté ruky značia nadšenie po prijatí nezávislosti krajiny. Socha aj s podstavcom meria tridsaťsedem metrov. Z kopca, na ktorom sa socha týči, môžete vidieť aj na pláž Copacabana, ktorá má štyri kilometre a patrí k najkrajším plážam sveta. Možno preto tu koncertovalo niekoľko hviezd, z ktorých rekordný počet divákov (viac ako milión) sem prilákali Rolling Stones.

Brazília si vás získa aj svojim počasím, obzvlášť, ak sa tam vyberiete v období nášho zimného ročného obdobia. V tom čase je v Brazílii tropické leto a teplota sa šplhá až k štyridsiatim stupňom Celzia. Avšak, ani v zime by ste nemali problém krajinu spoznať, pretože teplotné rozmedzie je v okolí príjemných pätnástich stupňov. Pre turistický vstup do krajiny vám stačí pas, ktorého platnosť je minimálne polroka po odchode z Brazílie. Nesnívajte, Brazília sa vám ponúka sama!

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.