Informácie o destinácii Dominikánska republika

Chcete zažiť raj, ktorý ste mali možnosť sledovať minulý rok na obrazovkách jednej z komerčných televíznych staníc a zažiť tropickú horúčku na svojej koži? Žeravé slnko, pláže ako vystrihnuté z katalógového obrázka, nehnuteľnosti, za ktoré by sa nehanbili ani hollywoodske hviezdy a takmer priezračné more. Nesnívate, toto je realita, ktorú môžete prežiť v Dominikánskej republike.

Dominikánska republika

Neodcudzujte exotickú dovolenku v Dominikánskej republike preto, že si s predsudkami myslíte, že na ňu nebudete mať financie. Možno sa začudujete, ale cena na dvanásť dní za osobu v Dominikánskej republike sa pohybuje okolo tisícpäťsto eur, čo je v prípade Karibiku viac ako prijateľná cena. Avšak, jedným z pobyt ohrozujúcich faktorov môže byť poloha krajiny, a teda, že leží na jednom ostrove so štátom Haiti. Táto informácia ihneď evokuje prírodné katastrofy a nikto nemôže dovolenkujúcim zaručiť, že sa počas ich pobytu nič nestane.

Aj napriek štatistike, že hrozba hurikánov je v období od júna do novembra, trvá hlavná turistická sezóna v Dominikánskej republike od augusta do septembra. Dominikánska republika s hlavným mestom Santo Domingo, čo je zároveň aj najväčšie mesto, leží na ostrove Hispaniola. V krajine sa platí dominikánskym pesom a rozpráva prevažne po španielsky.

Katedrála v Santo Domingo

Fakt, že Dominikánsku republiku obmýva Karibské more, vám umožní vidieť typické exotické pláže s dokonalým bielym pieskom a azúrovo modrým morom, do ktorého to priam láka vojsť a užívať si horúcu vodu, ktorá má v priemere až dvadsaťšesť stupňov Celzia. Teplota v lete kolíše okolo tridsiatich stupňov a počas celého roka je najchladnejšie vo februári, kedy ručička na teplomeri však neklesne pod pätnásť stupňov.

Saona Island

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.