Informácie o destinácii Kuba

Keď počujeme spojenie slov „socialistický raj“ niečo nám nesedí. Avšak aj takéto paradoxy ponúka Kuba ako turistické stredisko, ktoré sa teší stále väčšiemu počtu návštevníkov. Viac a viac ľudí začína búrať predsudky, ktoré v súvislosti s Kubou v sebe nosí zvyšok sveta. Zahoďte aj vy čierne myšlienky a ponorte sa s nami do Kuby s cigarou v ústach a s pohárikom pravého rumu v ruke.

Kuba - krásna Havana s nostalgickým automobilom

Kde začať?

Nech začnete s prehliadkou Kuby kdekoľvek, aj tak nakoniec skončíte v Havane. Hlavné mesto žiadnemu návštevníkovi nesmie ujsť. Pokiaľ vás berú historické pamiatky a architektúra, potom ste sa ocitli na správnom mieste. V Havane môžete okrem precízne vyladených starých domov pozorovať v malej blízkosti aj moderné vily, či budovy, ktoré tu vznikli len nedávno. Tieto kontrasty nemusíte hľadať. Sami vám totiž udrú do očí. Či už sa to človeku páči alebo nie, je len vec názoru.

Historické pamiatky sa vám budú hádzať pod nohy. Stačí keď sa postavíte napríklad na Námestie Revolúcie, prejdete okolo prezidentského paláca, či Kapitolu. Kapitol navyše ponúka aj dávku rôznych sôch, reliéfov a kadejakej príjemnej výzdoby, ktorú si na pamiatku aspoň vyfotíte. Ďalšie zastávky sa môžu udiať v miestnych múzeách, alebo v romantických uličkách, kde tu a tam natrafíte na príjemné kaviarne.

Cesta nekončí

Je jasné, že keby ste skončili len na jednom mieste, ľutovali by ste to ešte veľmi dlho. Nepotrvá dlho a zaručene sa nejakým spôsobom dostanete do Santiago de Cuba. Pokiaľ ste sa v Havane nenabažili príjemnej starej architektúry, svoje chute doladíte práve tu. Najstaršie mesto Kuby dáva domov pol miliónu obyvateľov. Za hodenie očkom zaručene stojí pevnosť San Pedro de la Roca.

Hrad San Pedro de la Roca - taktiež nazývaný Castillo del Morro

Mesto Holguín je známe aj ako mesto parkov. Preto máte možnosť sa do sýtosti nadýchať čerstvého vzduchu práve v týchto miestach. Užijú si aj milovníci umenia, pretože práve tu sa nachádza na každom kroku nejaká tá menšia galéria, kde svoje práce vystavujú tunajší známejší aj menej známi výtvarníci.

Ak vaše srdce piští po naozajstnej exotike, tak budete v raji na mieste zvanom Varadero. Táto dovolenková provincia je turisticky najviac vyťažená. Niet divu, pretože je to naozajstný raj na zemi. Vyvaľovanie na pláži sa tu stáva obľúbeným športom. S pohárikom v ruke túto disciplínu zvládne naozaj každý, kto už na to má vek.

Ak sa budete chcieť trochu rozhýbať, ponorte sa pod vodu. Pri potápaní uvidíte koralové aj živočíšne skvosty hýriace farbami. Ak sa vám nechce namočiť a radšej zostanete pri poháriku, nenechajte si ujsť večernú zábavu. Kubánci sa vrtia do každého rytmu, takže ak vás niekto z tanečníkov vyzve, dlho neváhajte a skočte si tiež. Uvoľnená atmosféra je pre túto krajinu tak typická, ako pre nás slivovica.

Život na Kube

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.