Informácie o destinácii Madeira

Milovníci dovoleniek na ostrovoch, ktoré sa od pevniny viditeľne odlišujú svojim typickým pokojom, nezávislosťou a romantickou atmosférou, majú na výber z neuveriteľného množstva menších či väčších, preplnených alebo neobjavených, ale aj pokojných i rušných ostrovov. Jedným z ďalších obľúbených súostroví, ktoré je síce Slovákmi vyhľadávané pomenej, no o to netypickejšiu dovolenku na ňom zažijete, je Madeira.

Madeira

Madeira ja jednak súostrovie v Atlantickom oceáne, ale aj jeden z jeho ostrovov, ktorý nesie rovnaký názov. Ostrov Madeira je naozaj exotickým miestom pre strávenie dovolenky. Obyvatelia si uvedomujú, že turisti, ktorí trávia leto na Madeire sú ich jediným ekonomickým zdrojom, a preto je kvalita služieb, ubytovania a reštaurácii na vysokej úrovni. Veď keby nebolo turistov, ostrov by trpel omnoho väčšou chudobou ako je to v súčasnosti. Pri návšteve si určite všimnete skôr bohatších turistov, nakoľko dovolenka na Madeire nie je najlacnejšou záležitosťou.

Územie Madeiry patrí pod Portugalsko, preto aj väčšina letov má prestupnú stanicu v hlavnom meste, Lisabone. Dovolenku na Madeire si môžete užiť aj v našom zimnom ročnom období, keďže tu ani vtedy teplota neklesne pod dvadsať stupňov Celzia. Môžete si však byť istý, že počas vašej dovolenky nezaprší a nezaprší, pretože po zrážkach tu nie je ani chýru, ani slychu. Madeira si vás získa nielen svojimi niekoľkokilometrovými plážami, ale aj krásnou prírodou.

Ak ste milovníkom vína, potom by sa vaša dovolenka na Madeire mala určite spojiť aj s prehliadkou viníc a výrobní vína. Z tohto ostrova totižto pochádza známe víno Madeira, ktoré sa tu pestuje i vyrába. Nezabudnite pár fliaš zobrať aj domov, nech na leto na Madeire len tak ľahko nezabudnete.

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.