Informácie o destinácii Maroko

Chcete zažiť exotickú dovolenku v raji? Kto by nechcel, však? Ale dovolenku v ozajstnom raji, aj keď len finančnom, môžete stráviť dokonca ešte v kráľovstve! Dovolenka v severoafrickej krajine, obmývanej Atlantickým oceánom a Stredozemným morom vám ukáže, čo to znamená stať sa na pár dní kráľom a užívať si radosti a slasti života. Dámy a páni, toto je Maroko!

Ait Ben Haddou - rozprávkové mestečko v Maroku

Marocké kráľovstvo sa môže popýšiť so skoro tri a pol tisíc kilometrov dlhým pobrežím, čo pre turistov znamená jediné, a teda, že je naozaj z čoho vyberať. Môžete sa rozhodnúť či strávite dovolenku bližšie k Španielsku alebo naopak tesnejšie ku južne situovanej Mauritánii. V dovolenkových, a obzvlášť afrických destináciách, by ste sa však mali za každých okolností prispôsobiť domácemu mravu a neporušovať zaužívané zvyky a morálne „pravidlá“ obyvateľov.

Platí to najmä v otázke náboženstva, nakoľko len jedno percento obyvateľov Maroka je iného, než islamského vierovyznania. Marocké kráľovstvo sa môže popýšiť aj dominantným pohorím Atlas, prírodným kaňonom Todra alebo mestom Mys Spartel s mýtickými Herkulovými jaskyňami. V Maroku je naozaj z čoho vyberať, navyše ani nepotrebujete žiadne cestovné víza, stačí len pas s minimálnou platnosťou pol roka po návrate z Maroka na Slovensko.

Ak by ste na svojej dovolenke chceli vidieť za priaznivých podmienok až dvestometrové pieskové duny, máte možnosť ich zhliadnuť v blízkosti marocko-alžírskych hraníc. Práve Maroko ponúka turistom „atrakciu“ počasia. Súčasne môžete zažívať horúčavy na Sahare a o pár minút na to sa lyžovať na Atlase. Vydajte sa na spoznávanie Maroka, možno sa vám zapáči natoľko, že si prepíšete aj trvalý pobyt a oslobodíte sa od platenia daní, kto vie.

Duny

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.