Informácie o destinácii Seychely

Seychely – to je 115 milých ostrovčekov, ktoré čakajú na to, aby vám ponúkli svoje poklady. Objavte s nami niekoľko rajských záhrad, ktoré vám zakaždým dajú dôvod vrátiť sa späť.

Seychely

Príroda nadovšetko

Domáci obyvatelia majú jasno. Turistov do svojej krajiny vpustia, avšak príroda a krajina musia zostať v perfektnom stave. Ochrana prírody je tu na prvom mieste, a to zaručuje dlhú životnosť tohto rajského miesta. Medzi nariadenia patrí napríklad aj to, že žiadna budova nesmie byť vyššia ako palmy. Niekoľko poschodové budovy by možno narúšali statiku, možno by znehodnocovali mystickosť krajiny a možno by proste bránili vo výhľade. Každopádne musíme byť radi, že si domáci stoja za svojim. Pokiaľ sa chystáte na Seychely, mali by ste si rezervovať lôžka a ubytovanie v dostatočnom predstihu. Vrámci ochrany krajiny je tu totiž obmedzený počet miest pre turistov.

Kľud, ale nie prázdnota

Zaujímavosťou tejto krajinky je aj to, že sa tu nachádza len jedno mesto. Jedno jediné mestečko Victoria na ostrove Mahé je útočiskom pre tretinu celkového počtu tunajších obyvateľov. Nebojte sa však, žeby ste na ďalších miestach nestretli ani dušu. Turistické strediská predsa mestá nepotrebujú.

Ďalšie z nich je Praslin. Táto zhmotnená rajská záhrada je lákadlom hlavne pre milovníkov potápania. Kolorit v Seychelských vodách je okúzľujúci tak isto, ako celá krajina. Praslin je tiež jediným domovom najväčších kokosových orechov coco-de-mer. Medzi najznámejšie tunajšie letoviská patrí Anse Vorbert – Zlaté pobrežie. Trochu viac života nájdete aj v Grand Anse. Pokiaľ ale hľadáte nekončiace diskotéky, ste na nesprávnom mieste. Je tu pomerne kľud, pretože reštaurácie a bary zatvárajú pred polnocou. Taká súkromná oslava na pláži má určite väčšie kúzlo, ako vysedávanie na bare.

K Praslinu patrí aj niekoľko menších ostrovčekov. Len jeden kilometer je vzdialený ostrov Curieuse, na ktorom bola asi 130 rokov kolónia malomocných. Dnes sa však už nemusíte ničoho báť. Na tento ostrovček sa určite pozrite. Čakajú vás tu korytnačky obrovské. Ak chcete vidieť ešte nejaké zvieratá, vyberte sa na ostrov Cousin, kde sa nachádza vtáčia rezervácia s neuveriteľnými 300-tisíc operencami.

Pre vyššiu triedu

Náročnejší zákazníci si prídu na svoje na ostrovoch, ktoré nemajú väčšiu obývateľnosť ako 50 ľudí. Dokonalé súkromie si užijete na miestach Fregata, Alphonse a North. Tieto miestečká sú často využívané na firemné dovolenky bohatých biznismenov, mladomanželov, alebo aj pre luxusné a rozprávkové svadby. Medzi hotelmi na Seychelách je známy Lemuria Resort, kde si dokonca môžete zahrať golf na rozsiahlom ihrisku. Tento priestor bol svedomito navrhnutý golfovým profíkom Rodneym Wrightom.

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.