Informácie o destinácii Srí Lanka

Láka vás niečo zaujímavé, dobrodružné a exotické? Potom celý názov ostrovnej krajiny Srí Lanka, a to Srílanská demokratická socialistická republika, je len malým začiatkom pre dokonalú a nevšednú dovolenku. Kúpať sa v Indickom oceáne, byť na pokraji mieru a občianskej vojny či byť obklopený väčšinou budhistami. To znie celkom príťažlivo, nie je tak? Ak vám chýba ešte napätie a dobrodružstvo, potom hrozba monzúnov je už len čerešničkou na torte.

Srí Lanka

Ak sa rozhodnete, že chcete stráviť svoju exotickú letnú dovolenku na Srí Lanke, môžete sa zbaliť a vycestovať naozaj zo dňa na deň a nebudete potrebovať žiadne turistické víza. Avšak len v tom prípade, že vaša návštevy Srí Lanky neprekročí tridsať dní. V opačnom prípade budete musieť o povolenie na vstup do krajiny požiadať Veľvyslanectvo Srí Lanky, ktoré sídli v hlavnom meste susedného Rakúska.

Pri prechádzke ostrovom môžete naraziť na mníchov oblečených v oranžových habitoch a určite pri svojich potulkách uvidíte typické chrámy s obyvateľmi, ktorí sa v nich často modlia. Jedine na ostrove Srí Lanka budete vstupovať do mora a cestu vám budú lemovať krásne zelené palmy a taktiež sa môžete šnorchlovať a spoznávať nádherné koralové útesy, aké sa nepodarí vidieť každému.

Počasie na Srí Lanke

Zaujímavosťou Srí Lanky, čo je zároveň aj jej výhodou, ktorá láka a priťahuje turistov, je počasie. Celoročná konštantná teplota je približne dvadsaťsedem stupňov Celzia, a teda je možné celoročne ležať pri mori, opaľovať sa, športovať alebo spoznávať túto ázijskú krajinu.

Zarezervujte si dovolenku na Srí Lanke a užite si ázijskú atmosféru na plné obrátky!

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.