Informácie o destinácii Thajsko

Pri ceste do Thajska vás najviac prekvapí cena letenky. Toto vám však vynahradí finančná dostupnosť takmer všetkého, čo Thajsko ponúka. Okrem toho tu nájdete nádhernú prírodu a veľký kus histórie, aj tajomna – a to nestojí vôbec nič.

Phuket

Začnite zhurta

Pokiaľ máte odvahu, po prílete do Thajska sa pustite rovno do srdca Bangkoku. Toto mesto vás v okamihu pohltí, takže prestanete sledovať čas. Pre ľudí, ktorí nenávidia tlačenice to tu veľký raj nebude. Zo začiatku budete vnímať len hluk, príšernú premávku a smog. Hneď ako natrafíte na kľudnejšie miestečko vyberte sa zahnať hlad. Cestovať po meste sa dá aj taxíkom, ale musíte počítať s nekončiacimi zápchami.

Panoráma mesta Bangkok

Najrozšírenejší spôsob dopravy je však tuk-tukom. Je to menšie vcelku vtipné vozidlo, ktoré prepraví približne 4 ľudí naraz. Pripravte sa na množstvo prachu na tvári, pretože čistota ciest je v Bangkoku nemožná. Určite bude pre vás veľkým prekvapením aj to, že tu bežne v premávke stretnete slony, ktoré tiež niekedy predstavujú dopravný prostriedok.

Tuk-tuk

Medzi slávne, avšak aj trochu nemilé atrakcie tohto mesta sú kluby s červeným svetlom. Mnoho ich nájdete v štvrti Sukhumvit. Vyhlásené diskotéky ponúkajú okrem nekončiacej hudobnej a tanečnej zábavy aj množstvo prekvapení. Týkajú sa najmä žien a mužov, ktorí oplývajú charakteristickými črtami „tretieho pohlavia“. Okrem nočného života môžete navštíviť niekoľko chrámov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti hlavného ruchu, ale aj vo väčšej vzdialenosti od centier.

Pre trochu kľudu

Pokiaľ máte Bangkok ďaleko, je vlastne jedno kde sa výlet začne. Každý kút vám zaručene ponúkne exotiku, ktorú očakávate. Ak však túžite po väčšom tichu, zamierte na Koh Phangan. Pokiaľ sa vyhnete dobe od decembra do februára, máte šancu zažiť pokoj s minimom turistov.

Koh Phangan

Na tomto mieste môžete zabudnúť na zhon. Nie je ani potrebné si čokoľvek plánovať. Všetko tu plynie tak ako má. Je však niekoľko vecí, ktoré určite vyskúšajte. Medzi ne patrí napríklad Full Moon Party, ktorá sa koná pri splne mesiaca. Thajská masáž vám taktiež nesmie uniknúť. Pre väčšie uvoľnenie si doprajte aj jogu, a nezabudnuteľný pohľad na západ slnka, ktorý tu vyzerá samozrejme úplne inak.

Thajská kuchyňa – čo si priniesť na stôl

Tradičnú thajskú kuchyňu v našich končinách ani nemáme šancu spoznať. Preto si ju na mieste vychutnajte čo najviac. Základom takmer každého pokrmu je kokosové mlieko a dužina. Medzi špeciality patrí napríklad kokosová polievka „tom yam“ s kurčaťom a zázvorom. Samozrejmosťou sú tu tiež ryby pripravované na rôzne spôsoby. Ďalej môžete ochutnať „kao pat“ – vyprážaná ryža s krabím, bravčovým a kuracím mäsom. Ako dezert sa odporúča ryža varená v kokosovom mlieku s mangom. Je jasné, že na rušnej ulici stretnete skôr bistrá a rôzne fast foody. Pokiaľ máte odvahu, nech sa páči, ochutnajte aj to.

Thajská kuchyňa - chutná polievka

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.