Informácie o destinácii Tunisko

Trávite každý pracovný deň v kancelárii za počítačom, pri stroji či dokonca chodíte do práce aj počas víkendov? Zrejme je už toho na vás priveľa, nie? Ranné vstávanie, zhon v práci, domáce práce, starostlivosť o deti a domácnosť. Nie je sa čomu čudovať, ak sa doslova radujete ako malé dieťa, keď príde čas vašej vytúženej letnej dovolenky. Dva týždne vyložených nôh, ničnerobenia a oddychu. Neviete, kde však strávite toto leto? Jednoznačne v Tunisku!

Tunisko

Tunisko verzus Tunis

Tunisko je krajinou v severnej Afrike a svojou veľkosťou by sa mohlo prirovnávať k celému Česku a Slovensku. Hlavným mestom Tuniska je Tunis, čo si však turisti častokrát nesprávne zamieňajú. Väčšinu územia, tak ako viaceré severoafrické krajiny, zaberá najväčšia africká púšť Sahara. Možno práve tá vzbudzuje dojem či predsudky, že v najväčšej sezóne sa v Tunisku uvaríte vo vlastnej šťave. Opak je však pravdou a klimatické podmienky Tuniska sú porovnateľné s európskym Gréckom.

V Tunisku sú celoročne prijateľné teploty, a teda je možné stráviť v Tunisku nielen horúcu letnú, ale aj príjemnú zimnú dovolenku. Je už len na vás, či sa rozhodnete pre exotickú dovolenku dvakrát do roka alebo len raz. Dvakrát v Tunisku znie lepšie ako raz, no nie? V zime sú navyše ceny viditeľne nižšie ako je tomu počas turistickej sezóny, no v porovnaní s inými exotickými dovolenkami patrí Tunisko medzi tie prijateľnejšie. Neváhajte, pretože môžete ľutovať.

Krajina všetkých chutí

Tunisko si vás, samozrejme okrem krásneho počasia, dokonalého mora a dlhočizných pláži získa svojimi kontrastmi. Podobne ako takmer všetky ostatné africké krajiny, aj Tunisko je silne nábožensky založený štát. Pravdaže, ako inak, prevláda islam. Avšak, tu je obrovský rozdiel s ostatnými ortodoxnými krajinami. V Tunisku síce budete mať možnosť vidieť ženy zahalené do čiernych buriek, v ktorých sa mnohé dokonca aj kúpu, no na druhej strane sú tu ženy, ktoré berú svoje náboženstvo o niečo liberálnejšie a prispôsobujú sa aj okolitému modernému svetu.

Jedno je však liberálnosť, na druhej strane však nezabúdajte, že Arabi si svoje náboženstvo chránia, a teda by ste sa mali vyhnúť holdovaniu alkoholu v uliciach turistických miest alebo foteniu moslimských žien. Obyvatelia to môžu považovať za urážku a patrične vám to aj dať najavo. V Tunisku si radšej vychutnajte jeho krásy. Je ich totižto viac než dosť. Jednou z dominánt je pohorie Atlas, ktorý naozaj stojí za váš čas. Pútavejším zážitkom však môžu byť štvorkolky na púšti. Vietor vo vlasoch, horúčava a adrenalín. Potrebujete ešte niečo? Dobre, budete mať aj turban na hlave.

Pohorie Atlas

Tunisko, avšak nie len to, má podmienku, že jeho mena, a teda tuniský dinár, nie je možné do krajiny doviezť a ani z nej vyviezť. Hotovosť si môžete zmeniť až po príchode na miesto svojej exotickej dovolenky, kde si však zmenárne či banky účtujú pomerne vysoký poplatok. Tunisko je však aj napriek tejto skutočnosti pomernej lacnou krajinou a turistom sa oplatí nakúpiť si napríklad oblečenie, doplnky alebo menšie suveníry do bytu. Tak ako aj v iných afrických krajinách, tak ani v Tunisku sa neodporúča piť voda z vodovodu. V hotelových reštauráciách je pitná voda samozrejmosťou, avšak ak si chcete v meste alebo inde čistú vodu vypiť, mali by ste si ju radšej kúpiť v obchode, kde máte istotu, že je destilovaná a bez rizika črevných chorôb.

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.