Kambodža ako raj cestovateľov

Cestovanie, na aké ste boli zvyknutí v minulosti sa, bohužiaľ, čoraz viac začína vytrácať. Stále menej ľudí, najmä tých mladých, využíva poznávacie zájazdy cestovných kancelárií a kupuje si balík služieb s letenkou aj ubytovaním spolu. Nejde o ceny, ide o túžbu ľudí spoznávať menej turisticky obľúbené miesta a objaviť v cieľovej destinácii čo najviac. Jednou z takýchto krajín, kde sa cestovatelia vyberajú sami, je Kambodža.

angkor-thom-1349581_1280

Zahoďte predsudky

Krajina, ktorá pred niekoľkými rokmi síce bola vo vojne, má teraz turistom čo ponúknuť. Musíte len nájsť trochu odvahy ísť za nepoznaným. Je síce pravdou, že Kambodža nie je vyspelou krajinou, no práve o to pri cestovaní ide – spoznávať kúty Zeme, ktoré sú úplne odlišné od tých našich.

Smutným faktom je, že v Kambodži uvidíte veľké množstvo detí predávať tovar na ulici. Ak si myslíte, že urobíte dobre, keď si od nich niečo kúpite, ste na veľkom omyle. Takto donesú domov peniaze a pre ich rodičov sa tým pádom vzdelanie detí stane druhoradé.

Kultúra Kambodže

Turisticky snáď kultúrne najzaujímavejším miestom v Kambodži je komplex Angkor Wat, ktorý patrí na zoznam UNESCO. Ide o hinduistický chrám z deviateho až štrnásteho storočia. Vstup do tohto komplexu si môžete kúpiť buď jednodňový, alebo trojdňový a určite sa nemusíte báť, že by ste tu tri dni nemali čo robiť. Prenajmite si bicykel v miestnej požičovni a vyberte sa objavovať krásy chrámu a rovnomenného komplexu Angkor Wat.

Pri návšteve Kambodže v žiadnom prípade nevynechajte hlavné mesto Phnom Penh, kde je dominantou Kráľovský palác a v jeho blízkosti Národné múzeum, kde sa dozviete najviac informácii o Kambodži.

Jednou z dôležitých informácii pri ceste do Kambodže sú víza. Tie si aktuálne vybavíte pri vstupe do krajiny, stoja tridsať dolárov a je nutné mať pri sebe dve fotografie pasového formátu.

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.