Láka vás Orient? Jordánsko je stále obľúbeným miestom na dovolenku!

Jordánsko je atraktívnou oblasťou s bohatou starovekou históriou a nádhernými púšťami. Je to bezpečná krajina, kde si naplno užijete svoj typický dovolenkový štandard. Je tu množstvo úžasných miest na kúpanie, potápanie a turistiku. Ako na dlani vám Jordánsko ponúka všetko a ešte viac!

mesto Petra v Jordánsku

Jordánsko je situované na Arabskom polostrove a je v susedstve štátov Saudská Arábia, Sýria, Irak, Izrael a Palestína. Jordánsko pokrývajú takmer všetky prírodné skvosty – aj keď je to prevažne vnútrozemská krajina, pýši sa údoliami rieky Jordán, nádherným Mŕtvym morom a horskými prevismi.

Túto moslimskú krajinu charakterizujú prevažne kultúrne a náboženské klenoty mešít a kostolov. Jordánsko má čo ponúknuť aj pre typický prímorský relax a zábavu. Letá sú slnečné a príjemne teplé. Teploty len zriedkavo vystúpia nad 30°C. Práve oblasti v okolí Mŕtveho mora sú počas letnej sezóny priam vyťažené!

Turizmus je tu dostatočne rozvinutý, a tak si veľmi ľahko nájdete komfortné ubytovanie. Mŕtve more je asi to najznámejšie slané jazero na celom svete. Nachádza sa v nadmorskej výške približne 400 m. Jazero pre svoju vysokú slanosť vás udrží na hladine – ak sa vám nechce plávať, nechajte sa ním jednoducho unášať!

Mŕtve more nie je jedinou pýchou Jordánska

Nádherná púšť s dunami, skalnatými útvarmi a jedinečnými prírodnými úkazmi je jedným z tých najväčších turistických lákadiel. Púšť Wadi Rum ponúka pohľad na striedanie farieb piesku. Prelína sa žltá s oranžovou a červenou. Jednoducho je to akoby ste absolvovali návštevu na Marse!

Obľúbeným turistickým strediskom je okrem hlavného mesta Ammán aj Aqaba. Je to nádherné prístavné mesto nielen s bohatými dejinami, ale aj možnosťami na rekreáciu. Obmýva ho Červené more, v blízkosti sa nachádza Svätá Zem, Egypt a Saudská Arábia. Ponúka výborné podmienky na potápanie a bezpečné kúpanie.

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.