Laos – chudobná krajina plná bohatstva

Čo si myslíte, o čom je cestovanie? Je to o tom prísť do cieľovej destinácie, ubytovať sa, užiť si pláž a hotelový rezort, zabaviť sa na večernom programe a vrátiť sa s magnetkami domov? Praví cestovatelia by s touto charakteristikou cestovania v žiadnom prípade nesúhlasili. Cestovanie pre nich znamená návštevu krajiny, ktorá nie je úplne turisticky populárna a je v nej čo spoznávať. Samozrejme, aj pláže, ale najmä kultúru, ľudí, mestá a život. Krajinou ideálnou pre cestovateľov je Laos.

golden-pagoda-142254_1280

Hlavné mesto Vientiane

Krajina tretieho sveta, kde síce pláže neuvidíte, nakoľko Laos je vnútrozemský štát, má aj napriek tomu čo ponúknuť. Ide o jednu z najchudobnejších krajín juhovýchodnej Ázie, kde je cestovateľským zvykom ubytovať sa u miestnych ľudí, pretože v krajine je nedostatok hotelov.

Hlavným mestom Laosu je Vientiane, kde zamierte aj do Národného múzea. Neodmysliteľným „must-see“ v Laose je chrám Pha That Luang, ktorý sa nachádza práve v hlavnom meste. Ide o budhistický chrám, ktorý je vysoký štyridsaťpäť metrov a kde sa odohrávajú mnohé obrady aj na štátnej úrovni. V centre Vientiane nájdete aj vojnový monument Patuxai z dvadsiateho storočia.

Aktivity, ktorým neodoláte

Pri návšteve Laosu si určite vyhraďte čas na mesto Vang Vieng, ktoré leží približne štyri hodiny cestou autobusom na sever od hlavného mesta. Je to mesto na rieke Nam Song a je známe ako „party“ mesto pre turistov s množstvom atrakcií.

Môžete si tu vyskúšať tubing na rieke, kayaking či dokonca lezenie po stenách. Práve pri tubingu sa stretnete s barmi popri rieke, kde alkohol tečie potokmi. Preto na rieke opatrne! V nepoznanej krajine sa snažte vyskúšať čo najviac lokálnych vecí. Jednou z nich je v Laose napríklad aj bylinková sauna z citrónovej trávy. Kde inde, ak nie v Laose?

Stačí raz vidieť…

Foto: pixabay.com, Video: youtube.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.