Leto na Kube? Informujeme vás o ich zvykoch, tradíciách a dôležitých vstupných formalitách!

Kuba žije tancom, nádhernými karibskými plážami a špecifickou politickou situáciou. To všetko sa odráža aj do sociálnych a morálnych sfér domorodého obyvateľstva. Nebudete sa tu cítiť ako vo svojej domovine, ale predsa letná dovolenka je o senzáciách a zábave. Príjemné rozčarovanie po príchode na Kubu môže jednoducho vystriedať zahanbenie alebo nepríjemné opletačky so zákonom. Preto si o Kube zistite čo najviac!

Kubu charakterizujú nielen ich cigaretky a typický kubánsky alkohol, ale aj maximálny rešpekt vlastencov voči doterajšej politickej situácii. Dovolenkárom sa preto neodporúča púšťať do citlivých náboženských a politických tém. Tamojšie obyvateľstvo si svoju krajinu nesmerne váži. Opovrhovanie alebo bilancovanie vás môže pripraviť o pár priateľov z Kuby.

Kubánci majú veľmi pozitívny vzťah k pôvodným tradíciám a slávnostiam. Ak sa povie tancovať, tak každý jeden pohyb pritom dokonale precítia. Radi sa bavia, popíjajú rum a žijú pre prítomnosť. Ak sa tam chystáte vycestovať v júni, v Triniadu sa uskutoční známy folklórny festival. V júli sa v meste Santa Rita koná tradičný kubánsky karneval a august sa nesie v znamení osláv populárnej hudby.

Na Kube sa predsa žije dňom i nocou…

Kubu si všetci spájame s typickým obrazom prísneho socialistického režimu. Popravde tomu až tak nie je! Mladí majú zabezpečený prístup k moderným technológiám a vzdelanie je na kvalitnej úrovni. Veľa dovolenkárov sa nedokáže zmieriť s napríklad obmedzenejším prístupom na internet a do nákupných stredísk.

S nákupmi súvisí aj ďalšie špecifikum na Kube. V obehu sú dve meny – turistická a im vlastná národná. Ako turisti môžete využívať obe meny, avšak o konkrétnych nákupných miestach dobre vie len tamojšie obyvateľstvo. V praxi sa totiž môže stať, že si nebudete môcť urobiť nákup v akomkoľvek miestnom obchode.

Aj s výberom stravovacích zariadení sa bude spájať niekoľko presunov. Preto radšej na Kube používajte turistickú menu. Miestni na Kube sa medzi sebou pomenej zdravia, obľubujú pohodlné neformálne oblečenie a ulice sú takmer preplnené miestnymi žobrákmi.

Zbytočne sa nepúšťajte do žiadnych hádok ani vyjednávaní na trhoch. Sú na to dosť citliví a na turistov vôbec nemajú problém privolať políciu. Pred dovolenkou na Kube si overte platnosť cestovného pasu (min. 6 mesiacov) a rovnako budete musieť predložiť turistický preukaz. Z Kuby nesmiete vyviezť krokodíliu kožu, veľké mušle a nový tovar v hodnote nad 1000 USD.

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.