Mahé – hlavná exotika Seychel

Bezhlavé nákupy letných dovoleniek sa závratnou rýchlosťou blížia, niekoho už dobehli a ďalších ešte len prekvapia. Každý má však iné priority, podľa akých si hľadá vysnívanú destináciu. Niektorým stačí malý apartmán s kuchynkou, iní na dovolenke potrebujú bývať v luxusnom hoteli s all inclusive. Jedny chcú byť v rušnom, modernom centre mesta, druhí radšej preferujú tiché prostredie. Avšak, každý zrejme túži po exotike. Choďte za ňou na najväčší ostrov Seychel, Mahé.

seychelles-1414983_1280

Súostrovie Seychel sa nachádza severovýchodne od Madagaskaru a práve Mahé je ich najväčším ostrovom. Aj napriek tomu, že je najväčší, bez problémov by ste ho na bicykli obišli za dva dni. Jeho šírka totižto nepresahuje osem kilometrov a dĺžka má v najvzdialenejších bodoch dvadsaťosem kilometrov. Ostrov Mahé je aj sídlom hlavného mesta súostrovia Victoria aj s vládou. Na ostrove je aj medzinárodné letisko, takže aj keď vaša cesta pokračuje ďalej ako na Mahé, krásy ostrova vás neobídu.

Na Mahé budete obklopení palmami, domácim obyvateľstvom a krásnymi plážami. Pri svojej návšteve ostrova Mahé sa však vyberte aj na najkrajšiu pláž Seychel, Beau Vallon. Takmer každá pláž na ostrove môže lákať svojich návštevníkov aj inou výhodou ako čistotou a krásou. Sú vhodné na potápanie a šnorchlovanie. Vydajte sa na spoznávanie morského dna exotického miesta!

Sever ostrova ponúka turistom aj možnosť zblízka sa pozrieť na mäsožravé rastliny. Práve tu je národný park Morne Seychellois, kde môžete na jeden deň ujsť z exotického počasia a vydať sa na ľahkú, dovolenkovú a príjemnú turistiku. Po nej sa nezabudnite schladiť v Indickom oceáne.

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.