Maui – druhý najväčší ostrov štátu Havaj

Poriadnu exotickú dovolenku chce zažiť zrejme každý jeden z vás. A kde inde je lepšia exotika ako na Havaji? Už dávno nie je Havaj dostupný len pre tie najbohatšie rodiny. Začnite plánovať dovolenku v päťdesiatom štáte Spojených štátov amerických. Havaj leží v Tichom oceáne a skladá sa z ôsmich ostrovov. Skvelú dovolenku zažijete na druhom najväčšom z nich, ostrove Maui.

beach-1630540_1280

Nečakajte americké ceny

Musíte však rátať s tým, že ide o ostrovný štát a ak budete očakávať ceny rovnaké ako na pevnine v Amerike (napríklad za benzín), tak ste na omyle. Avšak, ak už sa rozhodnete na Maui cestovať, bola by veľká škoda ostať len na jednom ostrove. Letenka na Havaj je najväčšou položkou, a teda je predpoklad, že nebudete cestovať len na pár dní. Preto si vyhraďte čas aj na iné okolité ostrovy, kde sa dostanete za nebadateľné cesty letecky. Iba letecky.

Turistika, romantika

Na ostrove Maui sa okrem krásnych pláží vyžijete aj turisticky. Haleakala national parkje národný park s dažďovým pralesom a dych berúcimi vodopádmi.

Veď sa pozrite sami

Avšak, Haleakala je aj názov spiacej sopky na ostrove s výškou viac ako tri kilometre, ktorá zaberá trištvrte povrchu ostrova. Posledný výbuch sopky Haleakala nastal v roku 1790.

Na sopku sa môžete dostať aj autom, kde určite nevynechajte sledovanie východu slnka.

Na ostrove môžete v určitom období (polovica decembra do polovice mája) sledovať aj veľryby, no ak nebudete mať na ne šťastie, nezúfajte. Stále môžete navštíviť Maui Ocean Centre, kde si budete môcť napríklad vyskúšať plávanie so žralokmi. Výpravy za sledovaním veľrýb sú organizované, najlepšie si je ich rezervovať dopredu a už len dúfať, že budete mať šťastie na nejakú z veľrýb, ktorá sem za teplom prišla z Aljašky.

Foto: pixabay.com, Video: youtube.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.