Maurícius? Jednoznačne vyhráva letovisko Port Louis!

Dovolenka na ostrove Maurícius je o spoznávaní skutočných exotických krás. Tento ostrovný štát leží v juhozápadnej časti Indického oceánu. Tomuto raju na zemi patrí oblasť medzi Afrikou a Indiou. Čo od dovolenky na Mauríciu môžete očakávať? Množstvo luxusných letovísk, samú korálovú krásu a skutočný adrenalín na vode, ale aj na horách.

Port Louis

Tento tropický ostrov je priam pokrytý bielymi piesočnatými plážami vhodnými pre rodinnú dovolenku s deťmi. Turisti si na ostrove obľúbili aj “zelené“ pláže s rozmanitou vegetáciou a tými najlepšími podmienkami na vodné športy. Na Mauríciu je veľký záujem najmä o surfing, šnorchlovanie a potápanie. To sa dá zažiť v takmer každej prímorskej oblasti. Čo však robí z Maurícia skutočné dovolenkové kráľovstvo, sú jeho významné letoviská.

Jedným z nich je aj Port Louis. Tu sa dá perfektne zrekreovať, zabaviť, odviazať v tých najdrahších nákupných strediskách, alebo si dosýta užiť rušný nočný život. O tom presne je dovolenka v letovisku Port Louis.

Port Louis je moderným, ale zato vzácnym kultúrnym prepychom na Mauríciu

Port Louis je zároveň aj hlavným mestom tohto exotického blaha. Možno sa vám nepodarí nikde inde zažiť toľko kultúrnej a historickej rozmanitosti ako v tomto meste. Nájdete tu spojenie európskych, čínskych a aj arabských prvkov. Tie sa odrážajú predovšetkým v architektúre a dnes konkrétne v budovaní atraktívnych hotelových rezortov.

Port Louis prekvapuje turistov rozľahlým historickým centrom so všetkou eleganciou a precíznosťou. Ďalej vás očarí hustý palmový raj a v ňom desiatky bungalovov a viliek pre náročnejšiu klientelu.

Ak zbožňujete romantické letné večerné prechádzky, nechajte sa v Port Louis viesť ulicou Caudan Waterfront. Port Louis nie je len o rozmarných nákupoch a rekreačných centrách, ale aj o unikátnom historickom bohatstve. Túto portlouiskú unikátnosť dokazuje múzeum Blue Penny. Nájdete tam cenné známky Oranžového a Modrého Maurícia. V meste sa zastavte na prehliadku pevnosti Fort Adelaide alebo v známej botanickej záhrade. Toto leto sa odviažte v Port Louis!

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.