Mjanmarsko je naozaj nevšednou krajinou. Takou, ktorú treba čo najskôr navštíviť!

Sú krajiny, ktoré poznáme len zo zemepisných atlasov alebo z rozprávania známych cestovateľov. Vy môžete spoznávať Mjanmarsko osobne! Nie je to žiadna stratená osada, ale skutočný východoázijský štát.

Chrám v meste Bagan v Mjanmarsku

V susedstve tohto štátu je Bangladéš, India, Čína, Laos a Thajsko. Obmýva ho Andamanské more a Bengálsky záliv. Oblasť je zalesnená, pokrytá poľami. Počas dovolenkovej sezóny jún – september je tu príjemne teplo, ale občas aj dosť upršane. Dovolenka v Mjanmarsku ponúka príjemnú atmosféru akoby v ukrytom a tajuplnom raji.

To je pre aktívnych dovolenkárov už prekonanou informáciou. Tí, ktorí nemajú zbehané významné ázijské krajiny, poznajú Mjanmarsko ako britskú koloniálnu oblasť s názvom Barma. Úradný názov krajiny je už niekoľko rokov Mjanmarsko ako výraz návratu k tradíciám a ázijským hodnotám. V roku 2005 došlo k ďalšej významnej spoločensko-politickej zmene.

Hlavné mesto Mjanmarska Yangon (Rangún) sa presťahovalo do umelo vybudovanej oblasti Neipyijto. Je prezývané mestom duchov. Pôvodne tu predtým bola džungľa a niekoľko menších osád. Dnes toto mesto zíva prázdnotou.

Mjanmarsko žije pokrokom, chudobou, ale aj cestovným ruchom. Spoznávajte všetky jeho silné aj slabé stránky

Mjanmarsko si určite netreba predstavovať ako krajinu bez pokrokov modernej civilizácie a rozvinutého turizmu. Dá sa tu zažiť jedinečná, ale zato plnohodnotná dovolenka na niektorej z tých najkrajších zlatistých pláží. Jednou z najviac obľúbených je Ngapali Beach s bohatým plážovým vybavením a známym golfovým ihriskom.

Výlety v Mjanmarsku špecifikuje buď spoznávanie úžasnej prírody alebo unikátnych historických pamiatok. Turisti sa tu radi zastavia pri horskom jazere Inle, alebo si užijú pohľad na zlatom zdobenú pagodu Shwedagon Paya. Zvláštnou historickou atmosférou sa môžete nabažiť v mestečku Pindaya.

Pre tých skutočných nadšencov horského adrenalínu je perfektnou výzvou výstup na najvyšší bod krajiny Gamlang Razi. Mjanmarsko je pastvou pre oči tým, ktorým záleží na príjemnom spoznávaní ázijskej civilizácie. So všetkým bohatstvom, chudobou, ale aj jednoduchosťou miestnych obyvateľov.

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.