Najkrajšie pláže v Turecku

Turecko je počas letnej sezóny tým najväčším lákadlom pre turistov takmer z celého sveta. Každý si tu jednoducho príde na svoje! Výborný plážový komfort, vybavenosť, perfektná turecká kuchyňa, svetoznáme kúpele a nádherná príroda. Skvelé! Ešte lepšie to bude, ak nahliadnete do zoznamu tých najkrajších (a najlepších) pláží v Turecku!

Pláž Oludeniz v Turecku

Vo viacerých zoznamoch je na prvom mieste zo všetkých tureckých pláží práve Kleopatrina pláž. Nájdete ju v letovisku Alanya v známej oblasti Turecká riviéra. Kúpanie je tu bezpečné, no treba si dávať pozor, pretože voda v mori tu nepatrí k tým najplytším. Je zato nádherne priezračná a čistá.

Miesto je strediskom mnohých významných vodných atrakcií. Je tu množstvo obchodov, reštaurácií a rušných nočných podnikov. Zábava sa tu jednoducho nikdy nekončí! Dovolenkári na tomto mieste často absolvujú aj výlet na hrad. Pláž bola svadobným darom pre Kleopatru od M. Antonia. Je ideálnym miestom napríklad na medové týždne. Tejto nádhernej pláži právom patrí prvenstvo!

Kleopatrinou plážou sa náš zoznam nekončí…

Krásna, ale zato chránená pláž je Iztuzu neďaleko mesta Dalyan. Turistom je známa skôr pod názvom Korytnačia pláž. Pláž je pokrytá jemným zlatistým pieskom, no miestami na nej vidieť tmavšiu pokrývku. Okolie lemujú borovicové háje. Vstup do mora je bezpečný. Túto pláž rady navštevujú aj mladé rodiny s deťmi.

Bolo by priam hriechom nezaradiť medzi tie najkrajšie pláže v Turecku Oludeniz v Egejskej riviére. Je súčasťou tzv. Modrej lagúny. Obklopujú ju horské, ale aj pobrežné krásy. Je obľúbeným strediskom pre bohatú ponuku vodných športov. Pláž je piesočnatá, no miestami ju pokrývajú jemné kamienky. Obľúbený je tu paragliding. Komfortný oddych, ale ani adrenalínové šialenstvá vám tu rozhodne nebudú chýbať.

Nádhernou plážou je aj Lara Beach východne od mesta Antalya. Voda a okolité prostredie je nádherné, no treba si dávať pozor na strmší vstup do mora. Piesok je hrubší a má výrazný tmavý odtieň. Sú tu skvelé podmienky na jazdu na vodnom skútri alebo lyžiach. Tak ktorú pláž ste si vybrali pre svoj úžasný letný oddych?

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.