Netypická dovolenka v Bejrúte

Typická slovenská dovolenka? Tak na takú tohto roku zabudnite a začnite búrať mýty o krajinách, ktoré nie sú úplne preslávené a vyhľadávane turistami. Spoznávanie sveta znamená aj vyjsť zo svojej zóny komfortu a spoznať cudzinu takú, aká naozaj je. Tohtoročná dovolenka bude v Libanone, a to rovno v hlavnom meste krajiny, Bejrúte!

Hlavne mesto Bejrút leží na východnom pobreží krajiny, ktorá sa nachádza na Blízkom východe. Nie je tajomstvom, že krajina v minulosti mala problémy s nepokojmi, dnes je tu už však situácia ustálená a bezpečná pre turistov. A že má krajina čo ponúknuť, to uvidíte na vlastné oči!

Nie len pláže…

Na dovolenke si v prvom rade chcú turisti oddýchnuť, čo sa im v Bejrúte podarí na krásnych plážach obmývaných z dvoch strán Stredozemným morom, nakoľko mesto leží na výbežku. Pláž je z jednej stravy lemovaná promenádou, typickou na letné dovolenky. Nebuďte prekvapení z domácich, ale i turistov skákajúcich zo skál do mora. Avšak, okrem opaľovania sa v Bejrúte určite vyberte spoznávať okolie a mesto samotné!

…ale aj pamiatky

Hlavné námestie Bejrútu sa volá Hviezdne námestie a jeho dominantami sú kostol svätého Juraja či hodinová veža. Pri návšteve mesta si určite nenechajte ujsť chrám, ktorý bol pôvodne vybudovaný ako kostol, no v súčasnosti slúži ako mešita. Volá sa Omarova mešita. V meste sú turistickou atrakciou aj archeologické vykopávky rímskych kúpeľov. Nenechajte si tu ujsť nočný život, dostanete tu alkohol a mravy sú uvoľnenejšie ako by ste na moslimský svet čakali.

Ak máte pred cestou do hlavného mesta Libanonu predsudky, mali by ste ich hneď zahodiť. Krajina je bohatá, čo v Bejrúte nepochybne uvidíte. Je raritou (ak vôbec) stretnúť žobráka a v žiadnom prípade neočakávajte ani obraz typického moslimského sveta. V meste žijú príslušníci ako islamu, tak kresťanstva a uvidíte tu veľkolepé chrámy.

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.