Omán – objavte nepoznané krásy

Láka vás spoznať krajinu, ktorá nie je preplnená turistami z celého sveta, no aj napriek tomu má mnoho čo ponúknuť? Krajina, kde si užijete nielen typickú letnú dovolenku spojenú s nekončiacim oddychom na pláži a opaľovaním sa, ale aj krajina, ktorá vám ukáže odlišný život ľudí, na aký ste zvyknutí a odhalí inú kultúru, ako máte doma. Práve takýmto miestom je Omán, čo zatiaľ neznie síce ako obľúbené miesto na vycestovanie, no po návšteve krajiny zmeníte názor a nebudete ľutovať ani na chvíľu svoju cestu.

muscat-1119780_1280

Do Ománu sa môžete vybrať samostatne, no ak máte rešpekt z tejto ázijskej krajiny, zvoľte pohodlnejšiu cestu, a teda s cestovnou kanceláriou. Omán sa nachádza na Arabskom polostrove a susedí so Spojenými arabskými emirátmi. Aj napriek tomu, že je táto orientálna krajina z prevažnej časti pokrytá púšťou a pohoriami, má turistom čo ponúknuť. A jedným z miest, ktoré stoja za to v Ománe vidieť, je hlavné mesto Maskat.

Hlavné mesto pre turistov

Mesto Maskat má všetko, čo turisti potrebujú. Pláže, pamiatky, atrakcie aj hory. Jednou z pamiatok, ktorú nesmiete pri svojej návšteve Ománu vynechať, je sultánsky palác Al Alam Palace. Veľkou škodou však je fakt, že zvnútra nie je verejnosti sprístupnený. Omán zatiaľ nie je turisticky obľúbenou destináciou a možno sa práve tento fakt o niekoľko rokov zmení a aj oficiálne sídlo sultána bude prístupné k nahliadnutiu.

Rešpektujte zvyky krajiny

Omán je moslimskou krajinou a pri jeho návšteve by ste mali rešpektovať určité zásady. Napríklad, ak sa vyberiete do najväčšej ománskej mešity Sultan Qaboos Grand Mosque, nezabudnite sa pred vstupom vyzuť a zahaliť sa kompletne v prípade žien, u mužov stačia dlhé nohavice.

Priemerná teplota vzduchu tu neklesá pod 17 stupňov Celzia, aj to len v zimných mesiacoch, takže ak sa do Ománu vyberiete už na jar, pokojne sa budete môcť opaľovať na krásnych bielych plážach mesta Sohar, ktoré je situované približne dve hodiny od hlavného mesta.

Zahoďte teda predsudky ohľadom turistami nepreskúmanej krajiny a vydajte sa za dobrodružstvom do Ománu.

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.