Pattaya, mesto hriechu a náboženstva

Pattaya. Známe mesto či úplná novinka? Ak si pod názvom mesta Pattaya predstavíte ľuďmi nepoškvrnenú zem, pokojné a prázdne pláže a rajskú prírodu, ste na obrovskom omyle a ak očakávate práve spomenuté od svojej cesty do Thajska, potom sa Pattayi vyhnite veľkým oblúkom. V roku 2016 dokonca vyšiel aj film pod názvom Párty v Pattayi a práve tak si môžete predstaviť tunajšiu atmosféru. Ak neveríte, potom vás možno presvedčí prezývka mesta – hlavné mesto sexu. Túžite po dovolenke v Pattayi?

sanctuary-of-truth-1222399_1280

Za rok má Pattaya približne desať miliónov návštevníkov, čo je približne osemkrát viac ako jeden z moderných divov sveta na Yucatáne v Mexiku. Mesto Pattaya je postavené okolo zátoky Ao Pattaya a verte či nie, je to jedno z prvých plážových thajských rezortov.

Pamiatky či bujará zábava?

Najväčšou dominantou Pattaye je Svätyňa pravdy. Chrám, ktorý je postavený len z dreva a na jeho výstavbu nebol použitý ani jeden kovový klinec. Svätyňa pravdy je ešte stále vo výstavbe, jej začiatok bol v roku 1996 a je vysoká stopäť metrov.

Okrem veľkolepej Svätyne pravdy by ste v Pattayi nemali vynechať sochu sediaceho Buddhu na kopci Khao Pattaya v výškou osemnásť metrov, pri ktorej uvidíte veriacich sa modliť. K nej vedie schodisko lemované sochami hadov, z ktorých každý má sedem hláv. Práve z tohto kopca si vychutnáte aj jedinečný výhľad na celé mesto pod vami.

Aj napriek chrámom a náboženstvom prepletenou kultúrou je mesto Pattaya známe svojimi nákupnými centrami, aquaparkami a bujarým nočným životom. Mladí ľudia túžiaci po spoznávaní sveta a neustálej zábave sa v meste Pattaya nebudú v žiadnom prípade nudiť, pretože tu nájdu neskutočné množstvo barov a diskoték.

Milovníci lokálneho si prídu na svoje na Walking street, najpreslávenejšej ulici so stánkami s jedlom od výmyslu sveta. Napríklad aj s grilovaným hmyzom.

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.