Perfektná aktívna dovolenka v letovisku Puerto Plata

Niekto si svoj raj na zemi predstavuje na zlatistých plážach v lone skvostnej exotickej prírody. Iným zase stačí jedna osuška, plavky a pre lepší komfort aj menšia karimatka. Užite si aj vy dovolenku podľa svojich predstáv! Čerpajte pozitívnu energiu zo všetkého, čo vám robí radosť a na pláži priam leží pri nohách. Jedno more perfektných aktivít, výletov, ale aj oddychu na vás čaká v letovisku Puerto Plata v Dominikánskej republike!

Pláž v Puerto Plata

Puerto Plata je rozľahlé letovisko na severnom pobreží Dominikánskej republiky. V tejto oblasti je Puerto Plata jedným z najobľúbenejších dovolenkových destinácií. A to pre svoju rozmanitosť a nádherný exotický punc. Letovisko lemuje známe pohorie Isabel de Torres a brázdia ho vody Atlantického oceánu. Puerto Plata praje odvážlivcom a milovníkom adrenalínového vyžitia.

Je to dané tým, že more je tu búrlivé a nevyspytateľné. Puerto Plata sa tak stáva strediskom vodných športov. Najväčší záujem je o surfing a jachting. Do tohto letoviska prichádzajú dovolenkári prevažne s jednoznačným cieľom – vyblázniť sa na mori! To však neznamená, že o dovolenku v Puerto Plata nemajú záujem rodiny s deťmi či starší dovolenkári.

Čo ak netúžim po aktívnej športovej dovolenke?

Pre túto destináciu sú typické jedinečné historické skvosty, perfektné tipy na výlet a pláže s jemným svetlým pieskom. Teploty sú tu celkom príjemné, okolo 30°C. Prostredie je bohaté na udržiavané tropické záhrady, vodné parky a turistické chodníky. Tí, ktorým veľmi “nevonia“ adrenalín, môžu v tejto oblasti navštíviť známe múzeum jantáru alebo botanickú záhradu. Dovolenkári tu najviac obdivujú španielsku pevnosť Saint Phillippe. V blízkosti pláže Cofresí máte možnosť navštíviť jeden z najväčších vodných parkov v rámci celého Karibiku. Obdivuhodné Puerto Plata!

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.