Raj s názvom Filipíny

Perfektné pláže. Priateľskí domáci obyvatelia. Nádherná príroda. Skrátka – návšteva Filipín má len plusy. A aby toho nebolo málo, je to pomerne lacná krajina, takže na jej návštevu nebudete musieť siahnuť hlboko do vrecka.

Filipínska republika, štát rozprestierajúci sa na viac ako sedemtisíc ostrovoch, si počas histórie prešiel mnohými fázami. V šestnástom storočí boli pod nadvládou Španielska, po vojne v roku 1898 ostrovy získali USA. Kedysi patrili medzi najbohatšie krajiny v Ázii, pár desaťročí neskôr ich ekonomika poklesla a získali prívlastok chudobná krajina. Avšak aj to sa dnes mení a Filipíny sa stávajú veľmi obľúbenou destináciou nielen pre nadšencov bezcieľneho cestovania, ale i pre tých, ktorí si potrpia na kvalitnú dovolenku.

Prečo však túto krajinu navštíviť?

Flóra, fauna a prekrásna príroda

Filipíny sú domovom širokej škály rastlín, rýb, vtákov i cicavcov – tých tu žije cez dvesto rôznych druhov. Medzi unikáty patria Tarsiery filipínske – jedny z najmenších primátov na svete, ktoré mnohí označujú za najroztomilejšie zvieratká; alebo aj najmenšia ryba na svete – Pandaka pigmaea, ktorá narastá do dĺžky len jeden a pol centimetra.

Samotná príroda na ostrovoch si zaslúži označenia ako nádherná alebo úchvatná. Nájdete tu „z každého rožka troška“ – dych berúce lagúny, jaskyne, majestátne sopky (pričom zblízka si môžete obzrieť až 37 z nich), ryžové terasy, jazerá, vodopády alebo Čokoládové vrchy (ktoré svoj prívlastok získali vďaka ich sfarbeniu počas obdobia sucha).

Nákupné centrá

Pri návšteve hlavného mesta Manila vám do oka padne jedna vec – ich obchodné domy. Nielenže ich majú desiatky, no ich zameranie i rozpätie cien výrobkov sa prispôsobí každej peňaženke. Niet divu – Filipíny ležia v tropickom podnebnom pásme a ľudia sa počas horúčav nielen radi schovávajú práve v tieni obchodov, ale takto aspoň efektívnejšie využijú čas.

Pláže ako z raja

Ak hľadáte biele pieskové pláže a tyrkysové čisté more, ste na správnom mieste. Podľa mnohých návštevníkov je najkrajšia Biela pláž v Boracay (ktorá sa pravidelne objavuje v rebríčku desiatich najkrajších pláží na svete). No keďže sa republika rozprestiera na sedemtisíc stosedem ostrovoch, určite sa vám podarí nájsť zákutie i len pre vás. A kto by nechcel vlastnú pláž – hoci len na pár hodín?

Jedinečná kuchyňa

Filipínsku reštauráciu asi vo svojom okolí nenájdete, keďže nepatrí medzi najznámejšie na svete, no to neznamená, že nestojí za ochutnanie – práve naopak! Filipínci radi skúšajú nové veci a milujú jedlo; preto by sa ich kuchyňa dala popísať ako mix malajskej, čínskej, španielskej, japonskej a americkej, čo ju robí nielen zaujímavou, ale počas návštevy týchto nádherných ostrovov vyskúšate kombinácie, o akých sa vám ani len nesnívalo.

Skrátka – na dovolenku na týchto prekrásnych ostrovoch tak rýchlo nezabudnete.

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.