Rio de Janeiro – mesto pod božím objatím

Je pre vás letná dovolenka, na ktorej dva týždne len bezcieľne vylihujete na pláži a maximálny pohyb, ktorý spravíte, je presun do mora a z neho naspäť na deku už nepríťažlivá? Na druhej strane by vám však chýbal morský šum, soľ vo vlasoch a piesok za nechtami? Nemusíte si rezervovať a platiť dve dovolenky, jednu pri mori a druhú cestovateľskú, aby ste spojili obe túžby. Vyberte sa do Ria de Janeiro a zažijete všetko, po čom vaše srdce prahne.

rio-de-janeiro-1142433_1280

Rio de Janeiro je druhé najľudnatejšie mesto v Brazílii, krajiny v Južnej Amerike. Mesto bolo takmer dvesto rokov hlavným mestom Brazílie, no vystriedalo ho mesto Brazília. Rio de Janeiro leží na pobreží Atlantického oceánu, čo mu umožňuje ťažiť nielen z cestovateľského turizmu, ale aj z letných dovoleniek. Mesto si vás získa svojím spojením histórie, kultúry, zábavy, tanca a krásnych svetoznámych pláží.

Nespornou dominantou Ria de Janeiro je socha Krista Spasiteľa, ktorá sa týči nad mestom, bola postavená v roku 1931 a jej celková výška je tridsaťsedem metrov. Objatie sochy znázorňuje súcit, spolupatričnosť. Okrem obdiv vzbudzujúcej sochy vás bude v Riu lákať aj opaľovanie na vychytenej pláži Copacabana, kde by ste si nemali nechať ujsť aj typickú brazílsku plážovú párty.

Rio de Janeiro je známe aj svojimi každoročnými pompéznymi a obrovskými karnevalmi. Ulice sa naplnia maskami od výmyslu sveta, tanečnice sa pohybujú krikmi samby a ten, kto sa nezabáva, nech ide radšej z cesty. Aj tak sa dajú charakterizovať karnevalové oslavy. Čím viac ste „nastajlovaný,“ tým lepšie. Karneval v Riu de Janeiro sa koná približne v období našich fašiangov, a teda možno by bolo zaujímavé stráviť čas pred Veľkou Nocou na potulkách brazílskymi ulicami.

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.