Rozmanité krásy emirátu Ras Al Khaimah

Toto luxusné letovisko je súčasťou Spojených arabských emirátov. Nachádza sa v najsevernejšej časti a v súčasnosti ešte nepatrí k typickým rušným letoviskám. Turistický ruch tu zatiaľ preniká pomalšie, no o to s väčšími kvalitami a modernizáciou po všetkých stránkach. Dôkazom toho je výstavba lukratívnych hotelov a ponuka perfektného plážového komfortu.

Hotel v destinácii Ras Al Khaimah

Emirát Ras Al Khaimah je bohatý na úrodné údolia, skalnaté pobrežia a púšte s príjemným svetlým pieskom. Pýchou tohto emirátu je aj jeho hlavné mesto (s rovnakým názvom) rozdelené na starú a modernú časť. V novej časti sa nebudete vedieť nabažiť významných nákupných stredísk, z ktorých tie najznámejšie sú napríklad Rak Mall alebo Manar Mall. V oblasti Al Hamra Mall je obľúbená zóna pre deti Fun ville. V staršej časti nemožno obísť tradičné trhoviská.

O emiráte je známy poľnohospodársky boom. Rozvinutý je rybolov. Je tu tá najväčšia flotila rybárskych lodí v rámci celej krajiny. O tomto emiráte možno nie sú až tak známe umelé ostrovy. Významný je napríklad projekt Falcon Island. Na ostrove sa využívajú tie najmodernejšie inteligentné technológie. Skutočným zážitkom v emiráte sú aj celosvetovo známe golfové ihriská. Jedným z nich je Al Hamra Golf Club.

Niekoľko ďalších tipov na výlet

Obľúbenými dovolenkovými senzáciami v emiráte sú tradičné púštne safari alebo výlety za neprebádanými Mussandamskými fjordmi. Modernú zábavu zažijete vo vodnom parku Iceland Water Park. K tradičným výletom patrí návšteva horskej dediny Shimal alebo liečivých prameňov.

Tipom na aktívnu dovolenku je turistika v pohorí Hajar. Dejiny emirátu formovala predovšetkým pevnosť Dhayah. Na koniec vám teda predstavujeme a odporúčame to najdôležitejšie zo samotných dejín emirátu Ras Al Khaimah. Emirát nie je tipom, ale výzvou pre jednu z najkrajších letných dovoleniek vôbec.

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.