Sen v Puerto Ricu

Nápadov na dovolenky nikdy nie je dosť, avšak mali by ste prestať snívať a prežiť vaše túžby naplno v exotickej destinácii. Jednou z nich, možno trošku netradičnou, je Puerto Rico (Portoriko) v Karibskom mori. Jedná sa o ostrov situovaný východne od Dominikánskej republiky, ktorý dýcha históriou. Veď hlavné mesto San Juan bolo založené na začiatku 16. storočia. Ak vás Puerto Rico láka, neváhajte!

Puerto Rico je americkým pridruženým územím, kde sa za Miami dostanete za tri hodiny, ale anglickým jazykom hovorí len približne štvrtina obyvateľstva.

Najkrajšie pláže

Ostrov Puerto Rico má nespočetne veľa pláži, no pár z nich stojí za špeciálnu zmienku. Napríklad Flamenco Beach, ktorá sa často nachádza aj medzi hodnotenými top svetovými plážami. Je ideálna pre plavcov, ale aj na šnorchlovanie. Menej navštevovanou, turistami nepreplnenou plážou je Bahia de la Chiva (alebo aj Modrá pláž) a dych berúcim podmorským svetom, ideálna na potápanie. Poslednú spomenieme Caracas beach, ktorej kvality ocenila aj Victoria’s Secret na promo 2014, kde fotili kolekciu. Pláž je známa aj ako Červená pláž, stvorená pre oddych a plážové športy.

História hlavného mesta

Ostrov vás osloví nielen krásnymi karibskými plážami, ale aj históriou a kultúrou, najmä v hlavnom meste. Práve to je doslova preplnené múzeami – za spomenutie stojí Castillo de San Cristobal (najväčšia pevnosť na ostrove), Castillo San Felipe del Morro (historická stavba zo 16. storočia s výhľadom na Atlantický oceán) alebo San Juan Bautista katedrála (druhá najstaršia americká katedrála).

Hlavné mesto San Juan má aj niekoľko pláží a tá menej preplnená je dlhá La Posita Beach na pobreží Atlantického oceánu, ktorej vstup do mora je pozvoľný, a teda ideálne pre rodiny s deťmi.

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.