Špeciality egyptskej kuchyne – čo na dovolenke v Egypte musíte jednoznačne ochutnať?

Egypt láka turistov množstvom prírodných aj kultúrnych krás. Pre dovolenkárov je to spätie modernej exotiky, ale aj tradičného egyptského vyžitia. Ak sa do niektorej z egyptských destinácií chystáte pre spoznávanie národných krás, tak sa do nich s chuťou zahryznite. Na dovolenke v Egypte musíte toho veľa ochutnať!

Egyptská kuchyňa je voňavá, výživná a založená na jednoduchých pokrmoch. Veľa z egyptských špecialít patrí k bežným zeleninovým či mäsovým pokrmom s vysokou nutričnou hodnotou. Ich národné jedlá nie sú podporené množstvom koreninových ingrediencií. Každé jedlo si u nich zachováva svoju príznačnú chuť a vôňu. Aj napriek tomu, že je egyptská kuchyňa stretom viacerých národov a etník, finálne jedlá sú na prípravu jednoduché a konzumentom poskytnú dlhodobý pocit zasýtenia. Najbežnejšou surovinou v egyptskej kuchyni je strukovina, pečivo, ovocie a mäso.

Ako má vyzerať chutná dovolenka v Egypte?

Veľmi výživným a aj medzi turistami obľúbeným pokrmom je tzv. kushari. Na tanieri nájdete možno prekvapivo málo, no dosť na niekoľkohodinové zasýtenie. Jedlo sa zakladá na zmesi špagiet, paradajkovej omáčky, ryže a šošovice. Ak sa v Egypte chcete zamerať na skutočné delikatesy, pochúťkou sa pre vás stanú napríklad aj grilované holuby. Sú výzvou pre nejedného šéfkuchára. Dnes sa už často kombinujú aj s bylinnou zmesou či typickou egyptskou drvenou pšenicou.

Ak v Egypte budete myslieť na chlieb alebo iné chutné pečivo, skúste ich typické “chlebové vrecko“. Je to zmes pšeničnej múky, vody a soli. Do vnútra vrecka sa zvyčajne dávajú rôzne omáčky, dresingy či mäsovo-zeleninové pochúťky. Chlieb sa v Egypte označuje pojmom aish. Pri ochutnávaní egyptských jedál by ste nemali vynechať ani falafel. Je to vysmážaná zmes, ktorej základom je fazuľa. Dobrú chuť, v Egypte!

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.