Splňte si svoj exotický sen v Tabarke, v perfektnej tuniskej destinácii!

Destinácie v Tunisku ponúkajú každoročne množstvo fakultatívnych výletov za históriou, kúpaním či za obľúbeným púštnym dobrodružstvom. Oblasť je typická stredozemným subtropickým podnebím. Treba sa tu pripraviť na horúce letá a dať si pozor na púštny vietor scirocco. Nespútaná, adrenalínová a exotická. Takáto perfektná dovolenka na vás čaká aj v Tabarke!

Tabarské ihly

Tabarka sa nachádza v severovýchodnej časti Tuniska. Je to pobrežné mesto, ktoré lemuje množstvo hôr a skalnatých previsov. Tabarka ponúka dovolenkárom jedinečný výhľad na more a útesy. Mestečko v sebe skrýva omnoho viac – od športu, relaxu na pláži až po desiatky tradičných festivalov.

Dovolenka v tuniskej Tabarke sa zväčša spája s objavovaním podmorských krás, potápaním a šnorchlovaním. Do tejto tuniskej destinácii prichádzajú turisti predovšetkým za aktívnym, športovým a kultúrnym vyžitím. Svet pod hladinou mora tu často láka tých, ktorí chcú spoznávať nádherné korálové útesy a vraky lodí.

O dobrodružstvo tu rozhodne nie je núdza ani na pevnine. Dôkazom toho je napríklad známa Janovská pevnosť. Toto impozantné historické sídlo sa každoročne stáva priam “magnetom“ na turistov. Táto destinácia je významná aj pre známe jazzové festivaly a oslavy v rytme salsy.

Tabarka vyhovuje rovnako športovcom, potápačom a aj deťom!

Aj keď sa Tabarka poväčšine spája s horským turizmom, je tu aj dosť príjemných a atraktívnych pláží. Dovolenku v Tabarke môžete absolvovať aj s deťmi. Pláže sú bezpečné, rovné. Tabarka si zachováva svoj komfortný a pokojný štýl aj v čase vrcholnej turistickej sezóny.

Rodiny s deťmi sa tu najčastejšie vyberú do lukratívnych kúpeľných stredísk, kde si každý užije svoj vytúžený relax. Tabarka je totiž známa aj welness centrami, kde sa zameriavajú na liečbu dýchacieho a pohybového aparátu. V tejto destinácii je aj množstvo golfových ihrísk. Deti tu obľubujú predovšetkým jazdu na ťavách a koňoch. V Tabarke by ste určite nemali vynechať výlet k “skalným ihlám“. Sú to vysoké skalné špice s výškou nad 20 m. Príjemnú dovolenku v Tabarke!

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.