Sydney pre každého

Ak raz začnete cestovať, prepadnete tomu natoľko, že nebudete vedieť prestať. Po jednej ceste sa vrátite domov a okamžite začnete uvažovať nad tým, kam budú smerovať vaše kroky ďalej. Ak vám nerobí problém vzdialenosť, rýchlo sa dokážete vyrovnať s časovým posunom a zvládate aj celý deň na ceste do destinácie, potom je ideálnou voľbou pre vás najväčšie, no nie hlavné mesto Austrálie. Spolu s Melbourne je to finančné, ekonomické a turistické centrum krajiny, ktorá vlastne zaberá aj celý kontinent.

Bondi Beach

Sydney je skvelým výberom pre takých cestovateľov, ktorí radi strávia pár dní na pláži, no potom si vybehnú do hôr a spoznajú domácu kultúru krajiny. Práve austrálske mesto Sydney ponúka turistom viac ako neuveriteľných sedemdesiat pláží na východnom pobreží omývaných Tichým oceánom. Najznámejšou plážou v Austrálii je Bondi Beach, ktorá je situovaná len sedem kilometrov od centra Sydney a je rajom pre surferov. Zaujímavé je, že severná a južná časť pláže sú označené rôznymi bezpečnostnými stupňami.

Atrakcie

Celosvetovo preslávená je, samozrejme, opera v Sydney, ktorej tvar pripomína gigantickú mušľu. Sydney je najväčším prírodným prístavom na svete a môže sa pýšiť ocenením za najlepšiu svetovú destináciu. Nie je divu, že Sydney a celkovo Austrália sú cestovateľskými snami mnohých ľudí. Ak si chcete vychutnať skvelý výhľad na celé mesto, potom je na to najlepšia Sydney Tower, ktorej veža sa nachádza vo výške 305 metrov. Ide o druhú najvyššiu budovu v Austrálii.

Východ slnka si môžete v Sydney vychutnať zo Sydney Harbour Bridge, kde sa bez problémov dostanete aj pešo. Mesto Sydney je z jednej strany omývané Tichým oceánom, z druhej strany ho obklopujú Modré hory a v jeho okolí sa nachádzajú až tri národné parky s početnými vodopádmi. Ideálne miesto pre turistov. V zimných mesiacoch sa na najvyšších miestach objaví aj sneh.

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.