Tie najkrajšie exotické dovolenky sa začínajú v tureckej Antalyi!

Letná dovolenka v Turecku je povinnou zastávkou pre všetkých, ktorí si radi užívajú príjemné exotické zátišie. Letovisko Antalya patrí k najobľúbenejším v rámci celého Turecka. Nachádza sa v jeho juhozápadnej časti. Obklopujú ho husté lesy, ale aj typická exotická flóra. Tu prežijete svoj dovolenkový raj na zemi!

Pláž Kaputas v Antalyi

Letovisko Antalya ponúka tie najzaujímavejšie historické pamiatky, perfektný plážový komfort, rušné zábavné aj nákupné strediská. Turistami obdivovanou časťou mesta je práve historické jadro Antalye. Je tu množstvo historických budov, múzeí, mešít a kostolov.

Zaujímavosťou je tu napríklad Hadriánova brána, archeologické múzeum či Flautový minaret. Tie najlepšie výlety po okolí vedú z Antalye buď k vodopádom Duden a Karpuzkaldiran alebo na túru k pohoriu Taurus. Ak sa vám bude máliť, výbornou zastávkou je aj návšteva lesného kaňonu s kamenným mostom a raftingom na tej najdivokejšej vode. Úžasné!

Pre tých, ktorí na dovolenke nevyhľadávajú dobrodružstvo a adrenalín, je tým najväčším lákadlom aquapark, delfinárium alebo návšteva miestnych ovocných plantáží či kvetinových fariem.

V Antalyi si nebudete musieť odopierať ani príjemný pobyt na pláži, ba naopak!

V tureckej Antalyi sú tie najkrajšie a najdlhšie piesočnaté pláže na pobreží Stredozemného mora. Preto práve Turecko sa každoročne nachádza na top miestach v rebríčkoch obľúbených dovolenkových destinácií.

Krásnou a rozľahlou plážou je aj Konyaalti Beach. Pokrýva ju tmavší piesok a drobné štrkové kamienky. Je to vyhľadávané miesto pre rodinnú dovolenku. Sú tu zábavné a športové strediská, nechýbajú tobogány ani zábava v neskorých nočných hodinách. Voda je príjemná, teplá a kúpanie bezpečné. Rovnako krásnou plážou je aj Lara Beach. Je dlhá viac než 12 km a ponúka to najlepšie plážové vyžitie pre všetkých. Od futbalových ihrísk až po zaujímavé vodné parky. Aj vy sa už vidíte na dovolenke v Antalyi?

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.