TOP 10 najkrajšie pláže sveta v exotike

Máte nutkanie vydať sa do teplých krajín a ujsť pred tuhou zimou, ktorá si tu na nás už niekoľko dní brúsi zuby? Potom bude pre vás určite užitočný zoznam desiatich TOP pláží v exotike, ktoré si môžete užiť aj počas našich chladných mesiacov.

Cocoa, Maldivy

Súostrovie Maldivy je zrejme top exotickou destináciou s tými najkrajšími plážami na svete. V prípade, že sa vyberiete na Maldivy, určite zamierte na ostrov Cocoa, kde sa môžete ubytovať v domčekoch v tvare loďky. Avšak, ak už raz ste na Maldivach, nemali by ste ostať len na jednom ostrove, preskúmajte ich hneď niekoľko.

Bora Bora, Francúzska Polynézia

Ostrov Bora Bora je akousi čerešničkou na torte z celého súostrovia Francúzskej Polynézie, ktorý je obľúbenou destináciou medových týždňov. Ako by aj nie, veď Bora Bora je po Maldivach ďalším rajom na Zemi a top pláž ostrova je Matira! Typické mini apartmány na mólach nad morom s priamym schodiskom do vody dotvárajú idylickú scenériu.

bora-bora-701862_1280

Paradise Island, Bahamy

Ide o malý ostrov spojený dvoma mostami s jedným z bahamských ostrovov, New Providence s hlavným mestom Bahám, Nassau. Pláž je nielenže dych berúca, ale budete tu môcť využiť aj množstvo vodných atrakcií. Pripravte sa na to, že more je tak priezračné a piesok dokonale bledý.

Honolulu, Havaj

Je tu ešte vôbec niekto taký, čo by odmietol dovolenku na Havaji a nesníval o párty na havajskej pláži? Najvyhľadávanejšou, a teda zrejme najkrajšou plážou Havaja je Waikiki Beach na jednom zo šiestich havajských ostrovov. Jej jedinou nevýhodou je blízkosť celkom rušnej niekoľko prúdovej cesty.

hawaii-975623_1280

Dominikánska Republika

Dominikánska Republika je exotickou destináciou Atlantického oceánu, ktorá ponúka hneď niekoľko pláží, ktoré sú súčasťou zoznamu UNESCO. V prípade návštevy tohto ostrova si dávajte pozor na dažďové obdobie. A najkrajšou dominikánskou plážou je Cayo Levantado, inak známou aj ostrov Bacardi, nakoľko sa tu natáčala reklama na rovnomenný rum.

beach-1127987_1280

Boracay, Filipíny

Bezpodmienečne najkrajšou plážou Filipín je White beach na ostrove Boracay, ktorá je však v hlavnej letnej sezóne plná turistov. Na druhej strane si tu okrem skvelej pláže užijete aj množstvo aktivít – od vznášania sa padákom až po prenajatie lode a objavovanie okolitých pláži. Boracay je typickou dovolenkovou destináciou so stovkami barov, reštaurácií a turistov.

white-beach-605191_1280

Bukit, Bali

Bali sa v priebehu niekoľko posledných rokov stalo navštevované miesto, a preto aj musíte rátať s väčšou koncentráciou ľudí. Nenechajte si ujsť pláž Uluwatu na ostrove Bukit, ku ktorej sa musíte dostať cez jaskyňu. Vypočítajte si vašu návštevu však počas odlivu, pretože s prílivom sa jaskyňa takmer celá zatopí.

bali-325458_1280

Tulum, Mexiko

Historické mayské mesto s plážou Boca Pela bolo postavené na pobreží Mexika priamo pri Karibskom mori. Zrejme najväčším lákadlom okrem dokonalého piesku s výhľadom ako z katalógu sú koraly, ktoré vás doslova lákajú ísť šnorchlovať.

Playa Pilar, Kuba

Kuba je práve exotickou destináciou, ktorú si vyberajú Európania v tých najchladnejších mesiacoch a kde sa chodia v zime zohrievať. Ak hľadáte ideálnu a jednu z top pláží na Kube, je ňou určite Playa Pilar, ktorú nájdete na ostrove severne od pobrežia Kuby. Na túto pláž plnú paliem sa dostanete aj autom, pretože je s Kubou prepojený niekoľkokilometrovou hrádzou.

Phi Phi, Thajsko

Phi Phi je jeden z viac ako tisíc tristo ostrovov Thajska. Ostrov je celý obkolesený ničím nerušenými plážami a pôvodní obyvatelia, miestne opice, sú na turistov navyknuté. Asi najväčšou zaujímavosťou tohto ostrova a pláže je vznik záujmu turistom oň. Natočenie filmu Pláž na ostrove Phi Phi, kde si zahral Leonardo di Caprio, spustilo od roku 2000 obrovský záujem o návštevu tohto raja na Zemi.

phi-phi-island-tour-1497785_1280

Foto: pixabay.com, video: youtube.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.