TOP 10 najlepšie hodnotené hotely na Kapverdských ostrovoch

Dovolenka na ostrovoch je vždy o niečo odlišnejšia od pevninskej, spoznáte o čosi iný život domácich. Na jednom z deviatich obývaných Kapverdských ostrovoch môžete oddychovať aj vy. Ide o africký štát a ostrovy sa nachádzajú západne od pobrežia Afriky. Úradný jazyk je tu portugalčina.

  1. Morabeza **** – hodnotenie 9,7

Na ostrove Sal, neďaleko mestečka Santa Maria a plážou s rovnakým názvom sa nachádza rodinný hotel v štýle pôvodnej architektúry Morabeza so štyrmi hviezdičkami. Hotelový bazén má časť vyčlenenú aj pre deti, súčasťou vybavenia je i fitness centrum. Stravovanie si môžete vybrať podľa preferencií a je podávané formou bufetov.

  1. Riu Palace Cabo Verde (Ponta Preta) ***** – hodnotenie 9,3

Päťhviezdičkový hotel Riu Palace Cabo Verde prešiel nedávnou rekonštrukciou, tvorí ho niekoľko menších budov, medzi ktorými je krásna záhrada prepletená tiahlymi bazénmi. Na pláži majú návštevníci k dispozícii servis zdarma a počas dňa i večer vám budú program spríjemňovať animátori. Pre deti je tu navyše aj detské ihrisko. Ideálne miesto na vašu dovolenku!

  1. Iberostar Club **** – hodnotenie 9,2

Priamo na pláži ostrova Boa Vista je hotel zo siete Iberostar s plážovým servisom zdarma a zároveň aj barom na pláži. V rezorte sú dva veľké bazény a jeden detský s morskou vodou. Animačný program je pripravený pre všetky vekové kategórie a pre deti je tu navyše aj mini disko. Zacvičiť si môžete v krásnom fitness centre či na jednom z vonkajších športovísk.

  1. Sol Dunas (Ponta Preta) ***** – hodnotenie 9,2

Ďalší päťhviezdičkový hotel na ostrove Sal je Sol Dunas, ktorý je v krátkej vzdialenosti od mesta Santa Maria, kde môžete využiť pravidelnú autobusovú dopravu zdarma priamo z hotela. Od pláže je vzdialený 800 metrov, kde je bezplatný plážový servis a najviac si tu prídu na svoje celé rodiny, pretože pre deti je tu detský klub, bazén s vodnými atrakciami, ihrisko a animačný program. Súčasťou sú tu aj veľké hlbšie bazény.

  1. Riu Karamboa ***** – hodnotenie 9,1

Na ostrove Boa Vista je situovaný luxusný hotel Riu Karamboa priamo na pláži, ktorý tvoria viaceré menšie trojposchodové budovy. Vo veľkom vonkajšom bazéne s barom je pár vstavaných ležadiel, využiť môžete aj vírivku a pre deti je tu samostatný detský bazén. Animačný program je zabezpečený počas celého dňa, večer sa zabavíte v nočnom bare. Hostia môžu v hoteli zdarma používať aj saunu a jacuzzi.

  1. Royal Horizons Boa Vista **** – hodnotenie 9

Ďalší z hotelov na ostrove Boa Vista je výborne hodnotený Royal Horizons Boavista, kde sú hostia ubytovaní v niekoľkých menších budovách, medzi ktorými sa tiahne záhrada s množstvom bazénov. Ideálne pre ľudí, ktorí chcú kľud, pretože je tu oddychová zóna bez hlasnej hudby a bez animačného programu. V rezorte je niekoľko barov, jeden je i bazénový a jeden na pláži. Pre deti je tu aj ihrisko, detský bazén a detský klub s aktivitami.

  1. Oasis Salinas Sea **** – hodnotenie 9

Päťhviezdičkový hotel Oa Salinas Sea je situovaný priamo na pláži ostrova Sal, len pol kilometra od mestečka Santa Maria. Hostia môžu využívať služby troch barov, z toho jeden je na pláži, kde je zároveň aj plážový servis. Bazén pre dospelých je samozrejmosťou, nechýba vírivka a pre deti je tu samostatný detský bazén. O program budete mať počas celého dňa i večer postarané od animátorov. Bezplatne si môžete zacvičiť aj vo fitness centre.

  1. Riu Funana / Garopa ***** – hodnotenie 9

Hotel Riu Funana na ostrove Sal je veľký a rozsiahly hotelový komplex, kde je hneď niekoľko menších budov pre hostí. V areáli je niekoľko tematicky zameraných reštaurácií, bar i diskotéka. Nechýba bazénový bar. Deti sa zabavia v miniklube či na ihrisku a pre dospelých je tu plážový volejbal alebo posilňovňa.

  1. Riu Touareg ***** – hodnotenie 9

Ďalší rezort s piatimi hviezdičkami je skvelý ako pre rodiny s deťmi, tak len pre dospelých, pretože je rozdelený do dvoch častí, z ktorých v jednej deti nemôžu byť ubytované. Tá rodinná má potom k dispozícii aj ihrisko a detský bazén. Hotel je priamo na pláži Lacacao Beach na ostrove Boa Vista. V areáli je až päť barov a tri bazény so slanou vodou. Zaspievať si tu môžete na pravidelnom karaoke, zatancovať na diskotéke a najesť v jednej zo štyroch reštaurácií.

  1. Melia Tortuga Beach ***** – hodnotenie 8,9

Hotel Melia Tortuga Beach na ostrove Sal je vzdialený len štyri kilometre od mestečka Ponta Preta a je situovaný priamo na pláži. Pre hostí je tu pravidelný aqua aerobic, hrá tu živá hudba a zabaviť sa môžete ísť aj na diskotéku. Bar na pláži je samozrejmosť a vyskúšať môžete aj grill bar. Pre deti je tu ihrisko a dva detské bazény. Krásne prostredie so záhradami a veľkým bazénom odkiaľ vidíte priamo na more si vás získa.

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.