Veľký turistický boom v letovisku Marsa Alam

Aj v egyptských destináciách je stále čo spoznávať! Príkladom toho je aj letovisko Marsa Alam. Približne za posledných päť rokov tu z malého prímorského mestečka vyrástlo moderné turistické centrum. O zájazdy do Marsa Alam je stále čoraz väčší záujem. Preto sa tu dobre darí aj naraz niekoľkým plážovým hotelom, ktoré od seba delia len úzke uličky. Vstúpte do ulíc, alebo sa nechajte viesť romantickou promenádou v egyptskej destinácii Marsa Alam!

Západ Slnka v destinácii Marsa Alam v Egypte

Je tomu naozaj len zopár rokov dozadu, čo o tejto prímorskej egyptskej oblasti vedelo len mále percento turistov. Rozmach cestovného ruchu sa v Marsa Alam udial odrazu. Bol intenzívny a majitelia prvých luxusných hotelových rezortov čakali na odozvu a záujem turistov. Ten zaznamenal taktiež jeden veľký “boom“. Dnes si už v tejto pôvodne malej rybárskej osade nebudete vedieť vynachváliť plážový komfort a krásne podmorské scenérie.

To je aj jedným zo špecifík tohto postupne sa rozrastajúceho letoviska v juhovýchodnej časti Egypta. V Marsa Alam je veľký záujem o tie najrôznejšie vodné športy. Dovolenkári si tu užívajú pohľad na pestré korálové útesy, jedinečné druhy rýb a delfínov počas šnorchlovania alebo potápania.

Nevýhodou tejto oblasti je ešte stále veľká neznáma medzi turistickou obcou. Marsa Alam sa zatiaľ neumiestňuje na žiadnych popredných miestach v rebríčkoch egyptských destinácií. Aj keď je tu jedinečná fauna a flóra, ešte stále tomu chýba typický dovolenkový akcent. Samozrejme, niektorým turistom práve tento prímorský pokoj v kombinácii s príjemnou klímou a lokalitou na križovatke známejších egyptských destinácií maximálne vyhovuje.

Čo je typické pre letovisko Marsa Alam?

Marsa Alam nie je samo o sebe dosť známou destináciou. Skôr svoj úspech postupne buduje z blízkej Káhiry, Luxoru a Asuánu. Obľúbené sú tu plavby po Níle, alebo dlhšie výlety za najstarším mestom na pobreží Červeného mora, ktorým je El Quseir. Pre turistov je tu dostupná aj východná časť Sahary. Jazdy na ťavách alebo na rýchlych štvorkolkách po piesočnatých dunách tu nie sú ničím výnimočným.

Spomínané podmorské krásy môžu turisti v rámci svojho aktívneho vyžitia spoznávať v zátoke Abu Dabbab alebo v lagúne Samadai. Typický exotický komfort si môžete užiť na pláži Sharm El Luli Beach. Dostupné sú nadštandardné služby a vybavenie, ktorým by ste sa určite mali počas leta nechať rozmaznávať.

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!

Comments are closed.